První dva týdny přípravy na novou sezonu zakončí o víkendu fotbalisté Dynama prvním přátelským zápasem. Svěřenci Davida Horejše se představí v sobotu od 11:00 na hřišti Viktorie Plzeň, pro kterou to bude rovněž první přípravný zápas. Utkání můžete sledovat v živém přenosu nebo v online reportáži.

Původně první plánované utkání v přípravě proti Vyšehradu se nakonec neuskutečnilo, protože v týmu soupeře se objevil koronavir. Místo toho odehráli fotbalisté Dynama modelové utkání mezi sebou. „Hráči k tomu přistoupili dobře a zápas měl kvalitu. Hrálo se pouze dvakrát třicet minut, protože jsme před tím tvrdě trénovali," objasnil hlavní trenér David Horejš.

Kvůli horšící se situaci ohledně koronaviru absolvoval ve čtvrtek celý tým zdravotní testy. „Tušili jsme, že možnost testování nastane. Doufáme, že nikdo z týmu nebude pozitivně testován a v sobotu odehrajeme zápas, na který se všichni těšíme," řekl hlavní trenér černobílých. Ve čtvrtek večer se přání trenéra Davida Horejše stalo skutečností, když všechny testy všech testovaných osob z klubu vyšly negativně.

Na zápas proti Viktorce Plzeň se těší i stoper Lukáš Havel. „Je jasné, že to bude těžké utkání. To ale v přípravě potřebujeme, protože jen tak můžeme vidět, kde jsou v naší hře nedostatky a na čem musíme ještě zapracovat," říká mladý obránce.

Novou tváří v dresu Dynama je Brazilec De Almeida, jenž přišel na zkoušku z Táborska. Je pravděpodobné, že nastoupí už v Plzni. Představit by se mohl i Ubong Ekpai, který na jihu Čech znovu hostuje právě ze západočeského klubu. Naopak k nováčkovi druhé ligy z Tábora zamířil mladík Martin Šplíchal, který je v týmu na testech.

Zápas na západě Čech můžete sledovat v živém přenosu nebo v online reportáži, hrát se bude bez diváků.

Plán další přípravy:

8. srpna: SK Dynamo ČB - FC MAS Táborsko (11:00, SCM Složiště)
10. - 15. srpna: Soustředění Rakousko (Kaprun)
12. srpna: SK Dynamo ČB - Universitatea Craiova (Rakousko)
14. srpna: SK Dynamo ČB - Red Bull Salzburg (Rakousko)