Podzim a první část sezony FORTUNA:LIGY je dávno u konce, fotbalisté Dynama už se ale od 3. ledna pilně připravují na jaro. Tréninky, tvrdá dřina, v půlce měsíce odlet na soustředění do Turecka. Ještě předtím ale čekají na hráče dvě přípravná utkání na Složišti. Jako první prověří České Budějovice ve středu 12. ledna od 11 hodin Táborsko.

Ač se zimní pauza tváří jako ne zrovna rušné období, z pohledu fotbalových týmů je opak pravdou. Také fotbalisté Dynama se připravují na jarní část sezony a během pětitýdenního programu toho bude na programu celkem dost. Vše odstartovalo už 3. ledna v tréninkovém centru a pokračovat bude přátelskými zápasy nebo soustředěním v tureckém Beleku.

Do teplých krajů odjede Dynamo ve druhé polovině ledna, nejprve ale bude chtít ladit formu doma. A to prostřednictvím dvou přípravných zápasů. První utkání čeká Dynamo ve středu 12. ledna od 11 hodin na Složišti a bude velice zajímavé. Do Českých Budějovic přijede Táborsko.

To už přišlo během zimy o několik hráčů. Někteří se vrátili do mateřských klubů z hostování, další, jmenovitě Marek Icha, přestoupil do pražské Slavie a bude hostovat ve Vlašimi. V utkání budou oba týmy zkoušet nové akvizice, které by mohly zasáhnout do dění v obou ligách na jaře.

České Budějovice povolaly do přípravy tři dorostence, Jana Brabce, Davida Krcha, Daniela Haise a Lokomotiv Moskva vyměnil za českou ligu Maksim Matvejev. Od toho si trenéři slibují podobné věci jako od končícího Talovierova. „V juniorce Lokomotivu Moskva podával velmi dobré výkony, má dobrou kopací techniku a může nastupovat na pravém nebo levém kraji obrany,“ informoval hlavní kouč Horejš.

Zápas na Složišti startuje v 11 hodin a sledovat ho můžete v online reportáži.