Nejvyšší česká fotbalová soutěž je i nadále přerušena. Kapitáni tří klubů hrající Evropskou ligu se obrátili ve společném dopise na premiéra české vlády se žádostí o přehodnocení zákazu soutěže. K nim se přidává i kapitán Dynama Jaroslav Drobný, který ve svém vyjádření podporuje jejich stanovisko.

Vyjádření kapitána týmu Jaroslava Drobného

Jaroslav Drobný

„Za celou kabinu mohu říct, že plně souhlasím s dopisem, který poslali tři kapitáni prvoligových mužstev premiérovi.

Jsme testovaní před každým zápasem a do utkání tak jdou pouze zdraví hráči. Všechny kluby udělaly maximum, aby se liga hrála a pokračovala i nadále. Na fotbal nechodí žádní fanoušci, takže riziko přenosu je opravdu minimální.

Přerušení soutěže má vliv i na všechny reprezentační týmy. Samozřejmě pro A-tým, ale také jde o jednadvacítku, kterou čeká klíčový kvalifikační duel v Řecku. Tím, že plno hráčů dlouhou dobu nehrálo, tak se celé mužstvo dostává do velké nevýhody. Pro mladé hráče je to obzvlášť těžké, protože potřebují zápasovou praxi.

Po začátku pandemie se nastavila pravidla pro obnovení ligové soutěže, které se týkaly především testování hráčů. Všechny kluby to dodržovaly a investovaly do toho velké peníze. Přišla druhá vlna, o které se vědělo, že přijde, ale liga se zastavila. Přitom všude v Evropě se hraje, jenom u nás ne. To se projeví na mezinárodní úrovni.

I když trochu v omezeném režimu, tak normálně trénujeme, ale o víkendech žádné zápasy nejsou. Jestli by se znovu začalo, tak by nebyl žádný problém, aby se hrálo dvakrát v týdnu. To už je to nejmenší. Klidně můžeme hrát i na Vánoce. Pevně věřím, že brzy začneme."