Poslední přípravný zápas před odjezdem na slovenské soustředění odehrají fotbalisté Dynama České Budějovice v Táboře proti druholigovému Baníku Most. Kouč Pavel Tobiáš se poprvé v přípravě zaměří na to, aby většinu zápasu odehrála sestava, která by měla příležitosti dostávat v první lize. Šestý přípravný zápas, jehož součástí bude i autogramiáda Karla Poborského, začíná na umělé trávě v Táboře v sobotu hodinu po poledni a my bude průběh zápasu jako tradičně sledovat online.

Jihočeši mají na kontě sérii tří výher v řadě a podobném duchu by rádi pokračovali i v utkání s aktuálně osmým týmem druhé ligy. Lehký nádech pikantnosti čeká také mosteckého kouče Roberta Žáka, který v sezoně 2004/05 krátce vedl budějovický tým.

Trenér Dynama Pavel Tobiáš v předešlých zápasech své hráče hodně testoval a prakticky vždy se na hřiště rovným dílem podívali všichni, které měl zrovna k dispozici. V sobotu proti Mostu by ale mělo dojít k určité změně. "Herní příprava se teď již pomalu krátí a chtěl bych, aby ta naše slušná sestava vydržela na hřišti déle než poločas. V závěru ale určitě tým zase prostřídáme, aby se i ostatní hráči dostali na hřiště," řekl před zápasem lodivod Dynama.

V přípravných zápasech se Dynamo s Mostem střetlo v posledních letech pouze jednou. Před druholigovou sezonou 2005/06 Jihočeši na Střeleckém ostrově remízovali se svým soupeřem 1:1, když se o góly postarali za Dynamo Belej a za hosty Pilař (oba z pokutového kopu). Oba celky se v následujících letech střetly také v první lize. Nejprve v sezoně 2006/07 vyhrálo Dynamo v Mostě 2:1 (Adamec a Svátek z pen.) a v jarní odvetě pak skončil zápas smírně 0:0. V další sezoně pak vyhrálo Dynamo doma nad Severočechy díky Homoláčovi 1:0, aby pak na jaře prohrálo 1:3 (Horejš). Ani tříbodový zisk ale Mostu nepomohl k tomu, aby se udržel v nejvyšší soutěži..

Mostu se v právě probíhající přípravě zatím moc výsledkově nedaří. V rámci Tipsport ligy Severočeši sice remízovali s Teplicemi i Kladnem shodně 1:1, avšak poté prohráli vysoko 1:4 s Ústím nad Labem a následně se jim nedařilo proti Slavii a poté ani proti Plzni. Po remíze s Bohemians Praha pak tým poprvé v přípravě vyhrál až nad divizním Litvínovem (4:2).

Sobotní přípravný zápas hraný v Táboře bude okořeněn chystanou poločasovou autogramiádou Karla Poborského, která proběhne o poločasové přestávce. Duel mezi Dynamem a Mostem budema jako tradičně sledovat v online reportáži.