Střelnici si otevřely na hřišti Hradiště fotbalistky Dynama v divizi žen. V pátém kolem soutěže vyhrály svěřenkyně trenérů Kociny a Novákové 12:0. Připsaly si své nejvyšší vítězství v sezoně a řada hráček si dala i první gól v tomto ročníku. Hattrickem se blýskla brankářka Tereza Koláčková, která tentokrát nastoupila v útoku.

Při skládání sestavy se musel trenérský štáb obejít bez hráček, které nedohrály pro zranění minulé utkání s Bohemians. Tereza Kešnerová s Terezou Bartlovou sice byly na lavičce, ale realizační tým se rozhodl je šetřit. Stejně tak zatím šetří Sáru Traplovou a obejít se tentokrát musel i bez Márie Pfeiferové.

Šanci dostaly jiné hráčky. A celý tým se jí chopil na výbornou. Na předměstí Písku hned po pár minutách zápasu nebylo pochyb, kdo si odveze tři body za výhru. Jihočešky odstartovaly svou kanonádu hned ve druhé minutě. To se ke střele z hranice vápna dostala Nikola Krejčová a střelou do horního růžku branky nedala domácí gólmance šanci – 0:1. Byla to pro ní první branka v sezoně a pocit ze vstřeleného gólu jí očividně zachutnal, protože hned za sedm minut to byla znovu ta samá hráčka, která dostala šanci ke střele a tentokrát zamířila přesně k tyčce – 0:2. Hostující hráčky hrály v pohodě, uvolněně a v 19. minutě už vedly o tři góly. Lucie Čondlová byla faulována v šestnáctce a penaltu proměnila nekompromisní střelou k tyči Aneta Svobodová - 0:3. Do poločasu pak Dynamačky přidaly ještě dva góly. Ve 23. minutě zatáhla balon do šestnáctky Klára Hrubá, nahrála na malé vápno Anně Koubové, která zavěsila střelu pod břevno – 0:4. Pět minut před předstávkou pak pátý gól týmu přidala střelou z hranice šestnáctky - 0:5. Už do poločasu mohl českobudějovický tým uzavřít půltucet, ale Aneta Svobodová trefila jen tyčku.

A tak přišel šestý gól hned po změně stran, kdy skórovala Simona Jandová - 0:6 a v 59. minutě se trefila stejná hráčka střelou z hranice vápna – 0:7. V 61. minutě pak přišel velký okamžik pro Terezu Koláčkovou. Brankářka Dynama vyběhla do druhé půle na hrotu sestavy a vedla si parádně. Dokázala se ve vápně prosadit a střelou nad padající gólmanku přidala osmý gól – 0:8. Hned o minutu později už do bylo devět nula a zase ruce nad hlavu zvedala Tereza Koláčková, která ve skluzu dotlačila balon do sítě – 0:9. Hostující hráčky nepolevovaly. V 80. minutě si po hranici vápna navedla balon Klára Hrubá, aby ho pak nechytatelně trefila do branky – 0:10. O dvě minuty později skóroval po rohu znovu Tereza Koláčková a završila tím hattrick – 0:11. V samém závěru zápasu přišla pěkná akce Dynama, kdy Simona Jandová vyzvala Kláru Hrubou krásnou průnikovou přihrávkou k samostatnému úniku a ta ho nekompromisně zakončila – 0:12.

Petr Kocina, trenér Dynama:Bylo to jednoznačné utkání. I domácí hráčky přiznaly, že jsme byly v zápase lepší. Jsme samozřejmě spokojeni s výhrou a třemi body. Jsme rádi, že jsme před Bohemians udržely náskok na čele tabulky a tentokrát jsme hodně spokojeni i s kombinační hrou a s přesností střelby. Všechno nám tam vyšlo. Domácí zlomil a nás uklidnil hned úvod duelu, kdy jsme rychle vedly 2:0. Co mě potěšilo, to byl také fakt, že čtyři hráčky daly svůj první gól v sezoně Jednalo se o Krejčovou, Koubovou a Osouchovou. Poprvé skórovala i brankářka Koláčková, která nastoupila ve druhém poločasu v útoku. Ta dokonce zkompletovala hattrick. Utkání také poprvé odchytala dorostenka Cimrhanzlová. Zraněné hráčky z minulého utkání už byly na lavičce, ale zatím se šetřily.