Střelecký ostrov se v minulém kole stal dějištěm ligové senzace. Dynamo v deseti otočilo zápas s druhým Slováckem z 0:2 na 3:2 a potvrdilo domácí formu. Venku se ale hraje o něco jiná písnička. České Budějovice letos mimo jih Čech ještě nevyhrály, to ale budou chtít změnit na půdě Baníku Ostrava. Utkání 17. kola FORTUNA:LIGY startuje na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích v neděli v 15:00.

Statistiky


FC Baník Ostrava
www.fcb.cz

SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz
5. místo (29 bodů)
Postavení v tabulce
9. místo (21 bodů)
31:21
Skóre
23:25
Almási (6)
Nejlepší střelec
Bassey (8)
Fleišman, Sor (5)
Nejvíce asistencí
Mihálik (4)
Zlín – Baník Ostrava 2:2
Poslední zápas
Dynamo – Slovácko 3:2
RVRRR
Forma
VPVPR

FC Baník Ostrava

Ostravský Baník v první polovině sezony charakterizovaly slušné výsledky. Páté místo, 39 bodů, 8 výher, 5 remíz a 3 prohry. Takový je účet Slezanů po 16 utkáních FORTUNA:LIGY. Baník má formu zejména venku, kde je druhý za pražskou Slavií. Ani doma to ale z pohledu Ostravy není zlé, se třemi body opustil Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích jen výběr Slovácka. Dynamo vyzvalo Baník ve 3. kole na domácím pažitu a prohrálo s ním 1:3.

Baník během léta přivedl několik zvučných posil a k jeho radosti se mnohé z nich v první části sezony předvedly v dobrém světle. Řeč je o nejlepším střelci Ladislavovi Almásim, který přišel z Ružomberoku, Jiřím Klímovi a Lukáši Budínském z Mladé Boleslavi nebo Davidu Lischkovi, kterého do Ostravy poslala na hostování Sparta.

Poslední utkání se Baníku nevydařilo podle představ. Střelecké hody ve Zlíně, který byl v zápase o něco lepší než hostující tým, skončily remízou 2:2. O góly se postarali Ladislav Almási a Azevedo. Ostravští v posledních 5 zápasech drží neporazitelnost, čtyřikrát se zrodila dělba bodů, jednou Baník zvítězil.

Poslední vzájemné utkání (F:L, 3. kolo) – 7.8.2021:
SK Dynamo ČB – FC Baník Ostrava 1:3 (0:1)
Góly: 58. Bassey – 35. Kuzmanović, 52. Tetour, 88. Lischka. ŽK: Bassey, Čavoš – Laštůvka, Kaloč. Rozhodčí: Zelinka – Horák, Pochylý.
Sestava Dynama: Vorel – Čolić, Králik (C), Talovierov, Sladký (75. Novák) – Javorek (66. Hellebrand), Čavoš, Mihálik (82. Mršić), Hora – Michal Škoda, Bassey (75. Brandner).
Sestava Baníku: Laštůvka (C) – Ndefe, Svozil, Lischka, Fleišman – D. Buchta (83. de Azevedo), Tetour (77. Budínský), Kaloč, Kuzmanović (77. Pokorný), Potočný (61. Sor) – Almási (61. Klíma).

Utkání 17. kola FORTUNA:LIGY začíná v neděli v 15:00 na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Zápas budou řídit hlavní rozhodčí Tomáš Batík a jeho asistenti Adam Horák a Stanislav Pochylý.