Nejsilnější možný tuzemský protivník čeká v letní přípravě českobudějovické Dynamo. V průběhu soustředění na Lipně se Jihočeši představí proti mistrovské Slavii. Hrát se bude v Čelákovicích ve středu od 18:30 a v černobílém dresu by se poprvé měli představit noví hráči Schranz a Kulhánek.

SK Slavia Praha je úřadující český mistr, který bude v létě bojovat o účast v Lize mistrů. Už tak nabitý kádr trenéra Jindřicha Trpišovského v létě prozatím doplnili jablonečtí Holeš s Hovorkou a Júsuf z Bohemians. Pro sešívané je zásadní fakt, že se jim podařilo udržet klenot v podobě Tomáše Součka. Po kondičním soustředění v rakouském Aigenu bude středeční duel proti Dynamu pro Slavii prvním letním testem. Poté Pražané zamíří na herní soustředění opět do Rakouska, tentokrát do Linsbergu.

Českobudějovické Dynamo překlopilo bilanci letních přípravných zápasů na vítěznou stranu, když po výhře s Berounem a porážce od Příbrami zdolali Jihočeši druholigovou Vlašim. Ještě před utkáním skončily testy Froňka, naopak dál je v klubu na testech Ayong. Na soustředění na Lipně už s týmem od pondělí jsou nové posily – sparťanský záložník Kulhánek a nový forvard Schranz. Do středečního zápasu se Slavií by měl naskočit opět i Mršič, možná i Brandner. Mimo je však nemocný Havel a rodinné záležitosti si řeší Sivok. Na závěr lipenského soustředění čeká černobílé v sobotu domácí duel s rakouským Amstettenem.

Přípravný duel Dynama se Slavií se odehraje ve středu od 18:30 v Čelákovicích a vy můžete sledovat v online reportáži zde.