Velký svátek zažije ve středu vpodvečer rakouské městečko Waidhofen an der Thaya, kam přicestují fotbalisté Dynama České Budějovice, aby tam odehráli v pořadí již sedmý přípravný zápas na nadcházející prvoligovou sezonu. O vzruch v městě na severu Rakouska se postará mimo jiné i Karel Poborský, který by měl do dnešního zápasu již zasáhnout. Utkání Dynama s tamním účastníkem 2. Landesligy začíná v 18:30 na Birkenstadionu. Trenér František Cipro může do zápasu poslat téměř všechny hráče týmu, chybět budou pouze dlouhodobě zraněný Roman Pivoňka a zatím lehce trénující Jiří Hrbáč.
Jihočeši zatím zvládají přípravné zápasy na nadcházející sezonu velmi dobře. Na turnaji v Písku skončili ve společnosti Plzně, Kladna a Žižkova první, v Nové Včelnici obsadili druhé místo, poté rozstříleli Příbram 4:1 a jedinou nepříjemnou porážku utrpěli v Blatné od Plzně (1:2). Trenér František Cipro sice naznačil, že zápas v Rakousku bude spíše proti kvalitativně slabšímu soupeři, přesto prý ale jeho svěřence nečeká lehký zápas. "Rakušané určitě budou brát zápas prestižně a budou bojovat," řekl kouč Dynama a jedním dechem dodal, že se jedná o tým na úrovni naší divize.

Přesto si ale budějovický trenér uvědomuje, že by Waidhofen neměl jeho svěřence výrazněji potrápit. "Kluci potřebují volnější zápas, navíc v sobotu máme v generálce zatím nejsilnějšího soupeře ze všech, s nimiž jsme hráli," připomněl Cipro pro Českobudějovické listy prověrku s nováčkem německé bundesligy z Chotěbuzi.

Příchozí fanoušci nebudou účasti na přípravném zápase s Waidhofenem jistě litovat. Fotbalisté Dynama totiž nastoupí v maximálně silném složení a v základní jedenáctce by neměl chybět ani účastník mistrovství světa ve fotbale Karel Poborský! Utkání začíná v 18:30 na Birkenstadionu ve Waihofenu (cca 30km východně od hraničního přechodu Halámky).