Kádr Dynama se v nejbližších dnech s velkou pravděpodobností rozroste o dalšího člena. Vedení klubu dojednává se Spartou Praha hostování stopera z Pobřeží slonoviny Simona Deliho. Jednadvacetiletý fotbalista působí v letenském klubu od července loňského roku, nejčastěji nastupoval za rezervní tým.

Fotbalisté Dynama sice začali sezonu dobře, v posledních dvou zápasech ale dostali šest branek, na což se snaží vedení klubu zareagovat. Po odchodu Jana Halamy na Střížkov má klub k dispozici pro A-tým pouze dva klasické stopery Romana Lengyela a Pavla Nováka, a proto se sportovní úsek začal poohlížet po možných posilách. "Na sparťanského stopera Simona Deliho jsme měli výborné reference a navíc jsme ho na vlastní oči viděli v domácím zápase Strakonic proti béčku Sparty. Letenský klub souhlasí s jeho uvolněním na hostování, takže jsme rádi, že ho budeme moci do našeho klubu přivést. Zájem o něj byl i z jiných klubů a jsem tedy rád, že jsme došli k dohodě. Ve čtvrtek již trénoval s týmem a k dispozici by měl být již při pátečním zápase s Ústím," říká sportovní manažer Dynama Martin Vozábal.

Simon Deli byl na testech ve Spartě již v roce 2010. Jako devatenáctiletý sice vedení klubu zaujal, na přestup si ale musel ještě počkat. V Pobřeží Slonoviny byla totiž tehdy složitá situace a Simon Deli měl i následné problémy s vízy, jeho přestup se proto nedotáhl až do konce. Tříletý kontrakt ve Spartě podepsal až v létě roku 2012. Celou loňskou sezonu nastupoval pravidelně v B-týmu Sparty a na konci sezony se několikrát objevil na lavičce A-týmu v Gambrinus lize. Na start v nejvyšší soutěži ale stále čeká..