Další zajímavou posilou kádru A-týmu Dynama se stává slovenský brankář Dávid Šípoš. Budějovický klub ho vykoupil z prvoligové Nitry, kde dvaadvacetiletý gólman pravidelně nastupoval v nejvyšší slovenské soutěži.
Dávid Šípoš a Vladimír Koubek

Brankářský tým Dynama doznává během léta hned několika změn. Po sezoně skončil v Dynamu zkušený brankář Jaroslav Drobný a přípravu spolu s Vojtěchem Vorlem a Danielem Kerlem zahájili Matěj Luksch, který v loňské sezoně hostoval v Liptovském Mikuláši a také táborský Šimon Pecháček. Matěj Luksch projevil zájem v Dynamu skončit a po postupu do nejvyšší soutěže hrát s Liptovským Mikulášem nejvyšší slovenskou ligu. A na to Dynamo tedy zareagovalo příchodem jiného hráče ze slovenské ligy - Dávidem Šípošem.

„Je pro nás hodně důležité, že máme vlastního kmenového hráče. Pro Davida je v Dynamu příležitost k osobnímu i kariérnímu růstu. Sportovní manažer Martin Vozábal pracoval na jeho příchodu velmi usilovně a jsme moc rádi, že to takto dopadlo," řekl k příchodu slovenského brankáře majitel JUDr. Vladimír Koubek.

Dávid Šípoš se narodil 14. srpna 1998 v Topoľčanech. Právě ve svém rodném městě začal s fotbalem a své působiště poprvé změnil v roce 2011, kdy odešel do nedaleké Nitry. Za tu nastupoval v mládežnických týmech a také v mládežnických reprezentacích. V sezoně 2016/17 si s Nitrou zachytal i mládežnickou Ligu mistrů a první šanci v nejvyšší slovenské soutěži dostal v jarní části sezony 2017/18. Poslední dvě sezony byl již v Nitře brankářskou jedničkou a sezonu končil s jednašedesáti ligovými starty na kontě.

„Naskytla se příležitost získat kvalitního brankáře. Po odchodu Jardy Drobného jsme na tomto postu potřebovali posílit. Je to bývalý reprezentant do 21 let, o kterého byl zájem z české ligy i z dalších klubů a jsme rádi, že je v Budějovicích. Zareagovali jsme rychle a věříme, že je to trefa," dodal sportovní manažer Martin Vozábal.