Českobudějovické Dynamo do své mládežnické základny získalo talentovaného mladíka ze Slovenska. Čerstvě osmnáctiletý Rastislav Bakala, odchovanec Interu Bratislava, je defenzivním typem fotbalisty. „Nesmlouvavý stoper či defenzivní záložník, který ale umí dobře i s míčem,“ upřesnil Roman Rogoz, sportovní manažer SK Dynamo.

Rastislav Bakala je pravidelným členem mládežnických reprezentací Slovenska. „Vkládáme do něj velké předpoklady a časem počítáme s jeho posunem do prvoligového áčka. Jinak bychom jeho příchod za zahraničí samozřejmě ani neuskutečňovali,“ sdělil Roman Rogoz. „Je to hráč fyzicky velmi dobře vybavený se všemi předpoklady pro moderní fotbal.“

Talentovaného mladíka měl českobudějovický klub v dlouhodobém hledáčku. Zástupci SK Dynamo si jej tak mimo jiné i přímo prohlédli v zimní přípravě, kdy Bakala nastoupil za rezervní tým Dynama při jeho moravském soustředění proti béčku Brna.

Rastislav Bakala: V Budějovicích pro sebe vidím velkou perspektivu

Zájem o Rastislava Bakalu však měla i pražská Slavia. „K úspěšné dohodě nakonec možná pomohlo i to, že jsme do Bratislavy k jednání osobně dojeli,“ Bakala Rastislavuvedl sportovní manažer českobudějovického klubu Roman Rogoz. I samotný hráč projevil přání přestoupit do SK Dynamo. „Budějovice mi nabídly lepší podmínky než Slavia a spatřuji v nich pro mě i větší perspektivu,“ řekl Rastislav Bakala (na snímku).

„Fotbal v Česku je určitě na lepší úrovni a v Českých Budějovicích bych měl mít ty nejlepší podmínky pro můj další fotbalový růst. Jednou bych se chtěl samozřejmě dostat do seniorského áčka,“ nechal se slyšet fotbalista, který ve středu již přispěl k výhře dorostu nad Olomoucí a v neděli byl připraven na lavičce juniorky v utkání s rezervou Mladé Boleslavi.

Teprve ještě ani ne měsíc osmnáctiletý mladík se v jihočeské metropoli stačil rychle zabydlet a v Českých Budějovicích se mu líbí. „Jsem tu dva týdny. Zatím bydlím v penzionu, ale brzy budu mít vlastní bydlení. Město je velice pěkné a v Dynamu jsem našel dobrý kolektiv, který mě bez problému přijal,“ usmívá se Rastislav Bakala.


Rastislav Bakala

Narozen: 22.04.1990
Národnost: Slovensko
Předchozí klub: Inter Bratislava
Post: obránce či záložník