Bezprostředně po skončení ligového ročníku hlásí Dynamo České Budějovice první posilu do týmu na novou sezonu. Kontrakt na jihu Čech podepsal zkušený útočník Michal Škoda, který naposledy střílel góly za Mladou Boleslav. Třiatřicetiletý útočník během své kariéry střílel góly i za Dynamo, na jihu Čech působil v sezoně 2014/2015.

Michal Škoda patří mezi zkušené ligové útočníky. „Hledali jsme fotbalistu, který by byl gólový a který by zvýšil naší útočnou sílu. Michala dobře známe a víme, že svými zkušenostmi navíc pomůže našim mladým útočníkům Fortune Basseyovi a také Janu Vítovcovi," říká generální manažer Dynama Martin Vozábal. O služby Michala Škody se pro novou sezonu zajímalo hned několik prvoligových celků, Dynamo bylo ale nakonec nejrychlejší a příchod pražského rodáka se tak dá označit za první významné posílení Dynama po koupi klubu Vladimírem Koubkem.

Mladší z bratrské dvojice Michal začínal fotbalovou kariéru v klubu ČAFC Praha, odkud ještě v dorosteneckém věku zamířil do pražských Bohemians a následně do Jirnů. Do dospělého fotbalu se však podíval až v dresu střížkovské Bohemky, v jejímž dresu okusil první i druhou nejvyšší soutěž.

Dalších několik let spojil s brněnskou Zbrojovkou, která ho však několikrát poslala na hostování. Devatenáct zápasů odehrál za Viktorii Žižkov, třikrát nastoupil také za Horní Měcholupy v ČFL. V sezoně 2014/2015 se poprvé ukázal v Českých Budějovicích, když za Dynamo odehrál celou sezonu v tehdejší SYNOT lize a za 23 zápasů vstřelil tři branky.

Ve své kariéře si vyzkoušel také zahraniční angažmá, jeden rok totiž odehrál v norském klubu Lillestrøm SK. V loňském ligovém ročníku definitivně opustil Zbrojovku Brno a v Příbrami zažil i díky sedmi trefám velice zdařilý ročník. Nejproduktivnější sezonu zažil letos v dresu Mladé Boleslavi, za kterou vstřelil deset branek a navíc zaznamenal čtyři gólové přihrávky.

Statistiky v posledních třech sezonách
SEZONAMUŽSTVOZÁPASYMINUTYGÓLYASISTENCEŽK
2020/2021Mladá Boleslav2918251045
2019/2020Příbram281839703
2018/2019Zbrojovka Brno271633613

Naposledy působil Michal Škoda v Dynamu v sezoně 2014/15, kdy v klubu hostoval z Brna