Po první části přípravy na jarní polovinu Gambrinus ligy došlo k prvnímu zúžení kádru A-týmu. V prvním mužstvu skončil dlouholetý kapitán David Horejš, na hostování do druholigové Čáslavi se vrátil Michal Rakovan a své místo v Dynamu nezískali ani Riste Naumov a Richard Veverka.
David Horejš

A-tým Dynama České Budějovice má za sebou tři týdny přípravy a do začátku jarní části Gambinus ligy zbývá přibližně měsíc. Na řadu tak přišlo první zužování kádru. Své působení v A-mužstvu Dynama ukončil po dvanácti sezonách dlouholetý kapitán týmu David Horejš, který již na podzim působil ve Sportovním centru mládeže na Složišti, kde bude nyní od ledna pracovat na plný úvazek. "Všichni si nesmírně vážíme toho, co David Horejš pro náš klub vykonal. Dlouhá léta byl nedílnou součástí A-týmu a jsme rádi, že naše spolupráce může pokračovat i po skončení jeho profesionální kariéry," řekl generální manažer Dynama Jiří Kotrba.

David Horejš začal s fotbalem v Prachaticích, odkud se v roce 1998 vydal na zkušenou do Českých Budějovic. Krátce se objevil také na hostování v Třeboni, odkud si ho ale trenéři Dynama opět rychle stáhli. K základním kamenům budějovické sestavy patřil od roku 2001,  kdy mužstvo sestoupilo do druhé ligy. Po dalším sestupu v roce 2005 odešel do Brna na hostování. Tam vydržel jednu sezonu a po svém návratu do Českých Budějovic převzal po Martinu Vozábalovi kapitánskou pásku. Tu nosil až do konce své kariéry. Za Dynamo nastoupil ke 187 prvoligovým zápasům, čímž se zařadil v historické tabulce na druhé místo za Ladislava Fujdiara (190). Spolu se zápasy za Brno má David Horejš na svém kontě 209 prvoligových zápasů a 28 druholigových zápasů. V nejvyšší soutěži vstřelil devět branek, ve druhé lize jednu.

Dalším hráčem, který na jaře nebude oblékat dres Dynama, je záložník Michal Rakovan. Ten se vrací zpět na hostování do Čáslavi, kde působil již na podzim. Naopak své působení v Čáslavi ukončí útočník Marián Timm, který by měl odejít na hostování do druholigového slovenského Sence. V Dynamu nebude na jaře hrát ani Radim Koutný, který bude hostovat ve farmářském celku ve Strakonicích.

Na jihu Čech nebudou nakonec působit ani dva testovaní útočníci Richard Veverka a Riste Naumov, kteří nedokázali představitele Dynama přesvědčit o tom, že by si je měli v týmu nechat. "Je pravda, že přestože je Riste Naumov po dlouhodobém zranění, v tréninku i zápasech se jevil dobře. Jenže se jedná o typově velmi podobného hráče, jakým je Zdeněk Ondrášek a v současné chvíli je víceméně jasné, že by více prostoru na hřišti dostával právě Ondrášek. Naumov ale potřebuje hlavně hrát, pokud se chce dostat do bývalé formy, a proto jsme se rozhodli, že ho neangažujeme," řekl trenér František Cipro.

Naopak z testovaných hráčů v týmu prozatím zůstal obránce Ondřej Sajtl, který jako hráč Dynama působil na podzim v druholigovém týmu Bohemians Praha. Změny v kádru A-týmu ale nejsou ještě konečné. Představitelé Dynama stále usilují o další hráče, kteří by mohli tým v jarních ligových bojích posílit. "Stále ale platí to, že pokud nějaký fotbalista přijde, bude muset nějaký jiný odejít," dodal generální manažer Dynama Jiří Kotrba.