Týden před startem nového ročníku FORTUNA:LIGY hlásí fotbalové Dynamo další posilu do ofenzivy. Na roční hostování s opcí přichází jednadvacetiletý Emmanuel Tolno, který je kmenovým hráčem druholigového Táborska.

Emmanuel Tolno působí v České republice od července roku 2019, kdy přišel do tehdy třetiligového Táborska z guinejského klubu FC Sequence. Ve své první sezoně odehrál za Táborsko 16 zápasů a na konto si připsal čtyři vstřelené branky. I on se tedy podílel na postupu do druhé ligy, kde se mu v loňské sezoně dařilo o poznání více.

V sezoně 2020/21 totiž za Táborsko ve FNL nastoupil do čtyřiadvaceti zápasů, v nichž vstřelil šest branek. Během letošního léta pak díky spolupráci Dynama a Táborska přišel na testy do budějovického klubu, kde zaujal trenéra Davida Horejše natolik, že se oba kluby dohodly na hráčově hostování do konce sezony s následnou opcí.

„Emmanuel Tolno si v přípravě vybojoval své místo v týmu. Trenér David Horejš měl dostatek času na to, aby si ho vyzkoušel a nyní před startem ligy potvrdil, že by ho měl rád v týmu. Jsem moc rád, že jsme se díky vzájemné spolupráci s Táborskem dohodli na hostování s následnou opcí," říká k přestupu předseda představenstva Dynama Vladimír Koubek.