Fotbalový klub SK Dynamo České Budějovice se rozrostl o dalšího hráče A-týmu, v pátek odpoledne totiž Jihočeši dotáhli přestup brazilského stopera Eversona Limy. "Je to skutečně tak, dnes jsme na Českomoravském fotbalovém svazu dotáhli do konce jeho registrace a v současné chvíli je tento ambiciózní fotbalista hráčem Dynama," řekl pro náš web sportovní manažer Roman Rogoz.

Brazilský stoper by měl být budoucností klubu, ve své fotbalové kariéře odehrál třiadvacetiletý stoper v nejvyšší brazilské soutěži celkem 55 zápasů. V loňské sezoně pak tento fotbalista hrál za maltský klub Tarxien Rainbow, za který stihl v šestnácti zápasech nastřílet tři branky.

Everson Lima byl v průběhu minulého měsíce v rumunském klubu SC Pandurii, kde pravidelně nastupoval v přípravných zápasech týmu, takže je v zápasovém rytmu, okamžitě k dispozici trenéru Tobiášovi. "Sice s námi trénuje jen několik dní, přesto ho trenér již v neděli vezme do Liberce k ligovému zápasu se Slovanem," dodal manažer klubu Roman Rogoz.

Vladan Vršecký do Písku

Na konci tohoto týdne došlo také k další změně v Dynamu. Na přestup do Písku odchází brankář Vladan Vršecký, jenž odchytal oba úvodní zápasy třetiligové juniorky v letošním ročníku ČFL. Na soupisce B-týmu jsou tak v současné chvíli brankáři Vít Pešula a Jakub Vlk, kterým bude moci v průběhu sezony případně vypomoci Zdeněk Křížek z prvního mužstva.