Fotbalisté Dynama odvedli na hřišti vedoucí Opavy dobrou práci. Jihočeši navázali na dobrý výkon z domácího zápasu se Znojmem a až do 79. minuty sahali po třech bodech. "S trochou štěstí jsme mohli na hřišti Opavy získat tři body, i bod za remízu 1:1 ale bereme," řekl po zápase jednadvacetiletý středopolař Dynama Filip Hašek.
Filip Hašek

Filipe, jak hodnotíte zápas Dynama na hřišti Opavy?
Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že získáme bod, byli bychom rádi. Vzhledem k průběhu zápasu nás ale samozřejmě ta remíza 1:1 trochu mrzí. Šance byly na obou stranách, Opava jich možná měla v součtu více než my, navíc ji hnali skvělí diváci, avšak my se za náš výkon nemuseli vůbec stydět a s trochou štěstí jsme mohli přidat ještě jeden gól a vyhrát.

Vy osobně jste měl za stavu 0:1 velkou šanci na druhý gól. Co chybělo k tomu, abyste zvýšil na 2:0 pro Dynamo?
Dostal jsem se k odraženému balonu a snažil jsem se rychle zakončit. Myslím, že mi to sedlo dobře, ale chybělo tomu jen asi trochu lepší umístění. Poslal jsem to přesně doprostřed brány, kde byl gólman, který to dobře vyrazil.

I když do hry o postup již Dynamo nezasáhne, dobrý výkon na hřišti Opavy může být před závěrečnými zápasy sezony příjemnou vzpruhou, že?
Rozhodně ano. Opava je ve druhé lize letos nejlepší a když po dlouhé cestě přes celou republiku podáme takový výkon, je to rozhodně povzbuzující. My navíc poslední dva domácí zápasy se Sokolovem a Znojmem odehráli velmi slušně a závěr sezony chceme hrát podobně. Prostě tak, aby ty zápasy bavily nás i fanoušky.

Fotbalová úroveň zápasu byla vysoká. Souhlasíte?
Určitě to bylo nadstandardní utkání. Kdyby se takový zápas hrál v první lize v televizi, tak by určitě ostudu neudělal.

Co jste jako hráč říkal na atmosféru zápasu? Před takovou kulisou se ve druhé lize příliš často nehraje..
Řekl bych, že takováhle kulisa může být ve druhé lize právě pouze v Opavě. Domácí jsou krůček od postupu, proti nám hráli o hodně, byl téměř plný dům a ta atmosféra byla opravdu fantastická.