Stejně jako loni dostal náš klub díky organizátorům Ondrášovky Cupu, FAČRu a zejména díky Jihočeskému krajskému fotbalovému svazu výsadu uspořádat finálový turnaj Ondrášovka Cup 2018 v našem tréninkovém centru na Složišti, tentokrát pro kategorii U11.

Ondrášovka Cup je dlouhodobě velmi oblíbená a rok od roku čím dál významnější mládežnická soutěž pro kategorie U8 až U13. Letos probíhá již šestý ročník. Tohoto turnaje se každoročně účastní stovky týmů, které se do hlavních finálových turnajů musí probojovat přes letní předkvalifikační a podzimní kvalifikační turnaje. Ondrášovky se pochopitelně každoročně účastní i malí Dynamáčci. Nejinak tomu bylo i tento ročník. Do hlavních finálových turnajů se v tomto ročníku podařilo probojovat našim týmům U9 a U12 a díky pořadatelství finálového turnaje U11 na Složišti dostala od organizátorů, „divokou kartu“ i tato kategorie. Finálový turnaj U11 se odehrál ve dnech 12. a 13. května, ale již řadu týdnů předtím náš tým pod vedením šéftrenéra přípravek Petra Benáta začal s přípravami, aby v den D na Složišti vše klaplo k plné spokojenosti všech zúčastněných.

V sobotu 12. května jsme tak na Složišti přivítali více jak 300 dětí z celkem 25 týmů z celé republiky, jejich trenéry a realizační týmy, stovky rodičů, fanoušků, diváků, sponzorů a dalších hostů, kdy všichni mohli být z připraveností turnaje a zázemí okolo něj jistě spokojeni. Naši správci připravili čtyři velmi pěkná hřiště a pro všechny týmy kvalitní zázemí. O profesionální catering s širokým výběrem jídla a pití jak pro hráče tak i diváky se zase výborně postaral tým Pavly Novákové. Finálové turnaje Ondrášovky Cupu jsou také známy velkým množstvím doprovodných akcí jako jsou různé soutěže, kvízy, rozhovory apod., byly například zajištěny i online TV přenosy ze zápasů. Patrony tohoto turnaje pak byly naše fotbalové legendy Karel Poborský a Petr Kouba.

Našemu týmu se (i v souvislosti s tím, že jsme se do finále neprobojovali ale dostali výše zmíněnou divokou kartu), příliš nedařilo, po zaváháních v základní skupině jsme skončili na celkovém 20. místě. Pro všechny kluky to ale byla obrovská zkušenost a možnost poměřit síly s nejlepšími týmy z celé republiky. Trenéři zase naopak ví, na čem je potřeba zapracovat.

Jsme rádi, že se nám opět podařilo tuto velkou akci zorganizovat, a věříme, že se všem u nás na Složišti líbilo. Závěrem nesmíme zapomenout na obrovské poděkování všem, kteří se na přípravě a průběhu tohoto turnaje jakkoliv podíleli, vážíme si toho.

Ondrášovka Cup 2018

Ondrášovka Cup 2018