Počtvrté v letošní sezoně dochází ve FORTUNA:LIZE k vyhlášení nejlepšího hráče a trenéra měsíce. Mezi hráči v listopadu zvítězil útočník Dynama České Budějovice Fortune Bassey, který čtyřmi góly ve třech zápasech pomohl ke dvěma vítězstvím. Na trenérské scéně tentokrát dosáhl na primát Jindřich Trpišovský.

V nadsázce by se dalo říct, že dělá čest svému jménu. Pro České Budějovice je Fortune Bassey opravdovým štístkem. Jeho čtyři listopadové trefy vynesly Jihočechům celkem šest bodů. Vítěznou oslavu si nemohli užít pouze po duelu patnáctého kola v Ďolíčku proti Bohemians. Tam sice Bassey snížil na průběžných 1:2 z pohledu Dynama a zdramatizoval vývoj střetnutí. Domácí klokani však těsné vedení udrželi, a nakonec ho ještě zvýraznili. Bassey přitom ve Vršovicích předvedl pohlednou útočnou akci. Zpracoval si dlouhý pas z hloubi pole, naběhl si do velkého vápna a střelou k bližší tyči překonal brankáře Bačkovského.

Ještě jiný punc ale měly ostatní góly třiadvacetiletého útočníka z Nigérie. Při domácím triumfu Českých Budějovic nad Mladou Boleslaví ve čtrnáctém kole se postaral o důležité, a především bleskové vyrovnání. Pramenilo ze zahraniční spolupráce. Nizozemec Van Buren přihrál Bosňanovi Čolićovi, jehož centr z pravé strany Bassey levačkou umístil do odkryté brány.

Naposledy měl pak prsty v nevídaném obratu Dynama proti Slovácku. Moravané na Střeleckém ostrově vedli o dvě branky, domácí navíc dohrávali v deseti bez vyloučeného Hory. Po rohovém kopu ovšem snížil Valenta a mezi 82. a 85. minutou přišly velké chvíle Basseyho. Nejprve udržel na zádech soupeřova stopera a vyrovnal. Poté se pustil do úniku z poloviny hřiště, na jehož konci poslal míč za záda gólmana Nguyena a zařídil výběru trenéra Horejše všechny body.

Za tři listopadová kola F:L nevynechal Bassey téměř jedinou minutu. A v Českých Budějovicích dobře vědí, proč. Nechat hrát afrického rychlíka až do konce se jim vyplácí. MALL.CZ Hráčem měsíce listopadu FORTUNA:LIGY je tak jihočeská fortuna, tedy Fortune Bassey.