Fotbalisté budějovického Dynama ani po posledním soutěžním zápase roku 2018 rozhodně nezahálejí. Hned v úterý totiž v rámci posezonních aktivit navštívili studio Bikram Yoga na Husově třídě v Českých Budějovicích.

Hráči budějovického klubu mají za sebou náročnou, ale také úspěšnou, polovinu sezony 2018/19. Před odchodem na zimní dovolenou je čekají ještě tři týdny tréninku, které zpestří nejrůznějšími aktivitami. V rámci posezonní regenerace se fotbalisté prvního týmu F:NL vydali na lekci bikram jógy. „Pro většinu hráčů to byla úplná novinka, neměli s tím vůbec žádnou zkušenost," říká trenér David Horejš, který si spolu s asistentem Jiřím Kohoutem bikram jógu také vyzkoušel.

„Bikram yoga je dynamický 90-ti minutový program 26 póz Hatha jógy – fyzické jógy a dvou dýchacích cvičení v sále dokonale vyhřátém na 42 °C."

Fotbalisté A-týmu Dynama mají naplánované i další lekce v následujících dnech a týdnech. „Jsme moc rádi, že jsme dostali možnost, abychom si bikram jógu vyzkoušeli. Sezona byla pro hráče opravdu náročná a před odchodem na dovolenou je potřeba dobře zregenerovat a protáhnout těla," říká David Horejš, který zároveň několikrát zopakoval poděkování studiu Bikram Yoga v Českých Budějovicích.

Bikram yoga je mezinárodní produkt s více než 30ti letou tradicí. Jejímu kouzlu propadly milióny lidí po celém světě včetně nespočtu celebrit a známých osobností nejen ze světa sportu a show-businessu. V současné době popularita Bikram yogy neustále stoupá. Bikram yoga funguje formou celosvětové franchisové sítě studií s centrálou v Los Angeles (USA). Stejným způsobem funguje například síť známých fastfoodů Mc Donald’s. Všechna studia Bikram yoga se řídí jednotnými pravidly, která zaručují vysokou kvalitu instruktorů a celkový standart a exklusivitu tohoto produktu.

Bikram yoga, častokrát také označovaná jako tzv.“hot yoga”, je dynamický 90-ti minutový program 26 póz Hatha jógy (fyzické jógy) a dvou dýchacích cvičení v sále dokonale vyhřátém na 42 °C. Každá z těchto pozic systematicky připravuje tělo na pozici následující, pořadí se nikdy nemění. Touto vědecky vystavěnou metodou stlačování, protahování a posilování se stimulují všechny systémy lidského těla (vnitřní orgány, žlázy, vazy, klouby, šlachy a veškeré nervstvo). Okysličená krev se systematicky rozlévá do 100% lidského těla. Pravidelným praktikováním se předchází nemocem, zraněním, dochází ke spalování tuků a zpomalují se příznaky stárnutí.