V rámci akce „S Dynamem do boje“ darovali fotbalisté Dynama České Budějovice spolu se svými fanoušky v pondělí 25. února v transfuzním oddělení českobudějovické nemocnice krev. Akce se mimo jiné zúčastnilo šest fotbalistů prvního mužstva.

V jarní části Gambrinus ligy nečeká hráče Dynama nic lehkého. Je proto potřeba spojit síly a semknout se při cestě za záchranou Gambrinus ligy. Jako důkaz, že hráči a realizační tým jdou do boje o záchranu s opravdovým odhodláním „prolít krev“ za Dynamo, rozhodli se hráči spolu s realizačním týmem a fanoušky darovat svou krev.

O darování krve byl zájem i mezi samotnými fanoušky a také oni se aktivně zapojili do této zajímavé akce. „Dynamo je moje srdeční záležitost, a proto jsem samozřejmě ani na chvilku neváhal, a jakmile klub oznámil, že tuto akci chystá, přihlásil jsem se,“ řekl jeden z fanoušků Dynama David Janoušek, který podobně jako všichni ostatní daroval krev vůbec poprvé. „Jsem moc rád, že jsem mohl krev darovat a budu dělat vše pro to, abych jí i v budoucnu mohl darovat znovu,“ dodal.

Každý z fanoušků, který se akce „S Dynamem do boje“ zúčastnil, si vedle dobrého pocitu odnesl také dárkové předměty klubu včetně vstupenek na páteční zápas s pražskou Spartou. Každý měl samozřejmě možnost si s hráči Dynama popovídat a na řadu přišlo i obligátní společné focení.

Akci rádi podpořili i hráči A-týmu Dynama. Dobrovolně přišli krev darovat kapitán týmu Roman Lengyel a také Jan Halama, Petr Banát, Pavel Novák, Petr Javorek a Zdeněk Křížek. „Je dobře, že spoluhráči k dárcovství krve přistoupili zodpovědně a že se akce zúčastnili. Rozhodně jsme rádi podpořili podobnou věc. Všichni víme, co pro lidský život krev znamená a pokud bychom touto cestou pomohli zachránit něčí život, tak naše snaha nebyla zbytečná,“ řekl kapitán A-týmu Roman Lengyel.

Právě Roman Lengyel přispěchal při povídání o dárcovství krve se zajímavou příhodou. „Celý život mi bylo říkáno, že mám krevní skupinu A. Když jsem byl ale v Rusku, tak mi zcela suverénně ruští lékaři říkali, že mám skupinu 0,“ vyprávěl s úsměvem. Velké problémy s určením své adresy bydliště měl naopak druhý stoper Dynama Jan Halama. „Cožpak můžu vědět, jaké mám tady v Budějovicích poštovní směrovací číslo,“ culil se. Minimální zkušenosti s dárcovstvím krve prokázal také Zdeněk Křížek: „Nějak jsem zapomněl na občanský průkaz a průkaz pojištěnce. Nakonec jsme se ale se sestřičkami dohodli a krev mi odebrali.“

Akci budějovického Dynama ocenil také primář transfuzního oddělení českobudějovické nemocnice, MUDr. Petr Biedermann. „Touto cestou bych chtěl samozřejmě všem fotbalistům, fanouškům i členům realizačního týmu fotbalového klubu poděkovat,“ řekl. Zároveň se ukázal jako fotbalový fanoušek, když ocenil výkon fotbalistů Dynama v prvním jarním zápase. „Hráli jste dobře a jsem rád, že jste uhráli v Ostravě důležitý bod. Pevně věřím, že vás dnešní odběr krve nastartuje i před zápasem se Spartou a že jí na domácím hřišti porazíte,“ dodal s úsměvem.