Fotbalisté Dynama se chystají na klíčové duely jarní sezony. Následující domácí zápasy s Bohemians 1905 a Hradcem Králové totiž hodně napoví o tom, zda budou fanoušci v Českých Budějovicích chodit na Synot ligu i v příští sezóně. A i když jihočeský klub v boji o záchranu téměř každý odepsal, trenér František Cipro stále optimismus neztrácí. „Dokud bude naděje žít, musíme o ni bojovat do poslední chvilky.“ První důležitý souboj s Bohemians startuje na Střeleckém ostrově v sobotu v 17:00.

Zápas v Příbrami Jihočechům nevyšel a kromě prohry si odváželi i rozčarování z výkonu rozhodčího. Není tedy divu, že trenér František Cipro se k nepovedenému utkání již vyjadřovat nechtěl. „Já se k tomuto zápasu vracet nechci. To jsou ty rozdílné úhly pohledu. Určitě se jinak dívám na celkový průběh zápasu a na výkon rozhodčího než tamní novináři.“

František Cipro

Důležitější je nyní duel, který Dynamo čeká v sobotu. A že nebude jednoduchý, ví i Cipro. „Bohemians hrají fotbal, který bolí. Ale není to v takové míře jako dříve. U dnešní Bohemky vidím spíš více té fotbalovosti.“ Pražský klub, který má výhodu pětibodového náskoku na sestupové příčky, disponuje silným kádrem. „Nevím, v jakém budou hrát složení, ale předpokládám, že nastoupí Kolumbijec Mosquera, který je hodně nebezpečný,“ zamýšlí se Cipro nad sestavou Bohemians. A vyzdvihuje i jiné hráče soupeře. „Jakuba Radu považuji za jednoho z nejlepších záložníků v lize.“

Při tvoření sestavy na sobotní duel nebude mít František Cipro lehký úkol. „Nemáme Machovce, který dostane trest minimálně na jeden zápas, takže ho musíme nějak nahradit. Variant na levou stranu ale moc není,“ netají své obavy kouč. Otazník visí také nad zraněným Peškem, hrát by naopak měl Chrien, který odstoupil z utkání v Příbrami, i Lengyel. „Sestavu musíme uplácat z toho co je,“ uvědomuje si Cipro.

Jihočeského trenéra na jaře trápí především chabá ofenziva jeho týmu. „Jsme hodně neproduktivní. Nejen, že nedáváme góly, ale nevytváříme si ani šance. To musíme změnit.“ Oproti minulým zápasům, se alespoň podle Cipra, zlepšila defenzivní hra mužstva. „Řekl bych, že obranná fáze se zlepšila, a neříkám to jenom proto, že jsme v Příbrami dostali „jen“ jeden gól.“ A jaký je recept na překonání obrany Bohemians? „Mají dobrou stoperskou dvojici. Zkušený Škerle hrál v Olomouci a Šmída ještě někteří pamatují, když hrál tady u nás,“ vzpomíná František Cipro. „Myslím, že dopředu bychom se měli dostávat spíše po stranách, ale to nám v poslední době příliš nejde,“ krčí rameny.

Pokud budou chtít hráči Dynama pomýšlet na záchranu, musí v sobotu bezpodmínečně bodovat. „Máme před sebou již poněkolikáté klíčový zápas sezony. Všichni nás už dávno odepsali,“ ví moc dobře Cipro. Ale jedním dechem dodává, že šance na záchranu stále existuje. „Jsme sice realisté, ale naděje žije, a dokud bude žít, tak o ni musíme bojovat do poslední chvilky,“ uzavírá budějovický kouč.