Dvacetiletý útočník František Němec míří z českobudějovického Dynama na půlroční hostování do druholigového Mostu, kde věří ve větší herní zápřah. "Trenér Zach mě chtěl již delší dobu a doufám, že jeho očekávání naplním," věří nadějný forvard.

Přes zimu jste dlouho nevěděl, co vás bude čekat na jaře. Jste rád, že už je tato nejistota pryč?
Byl jsem připraven na to, že půjdu do přípravy s áčkem Dynama, jak mi řekl trenér Soukup. Po Vánocích se mi však ozval Martin Vozábal, abych přijel na stadion do kanceláře. Dozvěděl jsem se, že je o mě zájem v Mostu. Shodli jsme se, že by to pro mě byla asi nejlepší varianta. Za tu šanci, kterou bych tam mohl dostat, jsem samozřejmě moc rád.

Kouč Soukup říkal, že o vás měl trenér Zach zájem již v létě. Věděl jste o tom?

František Němec na startu přípravy Dynama
Já jsem nedávno mluvil s panem Zachem a ten mi sdělil, že mě chtěl dokonce už loni v zimě. To bylo ještě za pana Cipra, který mě tehdy prý nechtěl pustit. Loni z toho sešlo a vyšlo až nyní.

Slibujete si od nového angažmá, že budete především pravidelně nastupovat, ne?
Přesně tak. Chci pravidelně hrát, druhá liga je zase o stupeň víc než ČFL. Budu se snažit střílet branky, aby se mi dařilo, a udělám pro to maximum.

Jedná se o půlroční hostování bez žádné další opce?
Ano, pouze půlroční hostování.

Znal jste některého z nových spoluhráčů před svým příchodem do kabiny Mostu?
Znal jsem Jardu Belaně, který chytal i na jihu Čech. Na podzim zde působil Patrik Lácha, se kterým se znám z mládežnických reprezentací. Pak jsem znal už pouze kluky, proti kterým jsem hrál. Po příchodu jsem se však bez problémů poznal se všemi.

Most má druhou nejhorší ofenzivu v soutěži, váš úkol je tedy jasný, že?
Koukal jsem na to, že nejlepší střelcem je obránce Kevin Lafrance se třemi zásahy. Věřím, že se mi bude dařit a budu dávat více branek, než útočníci, kteří zde odehráli podzim. Otázkou je také, jaké rozestavení trenér zvolí, ale na to je ještě času dost.