Futsalisté Dynama České Budějovice se stejně jako v loňském roce ještě pod hlavičkou Rudolfova prosadili do závěrečných bojů v Poháru FAČR. Dynamo totiž vyhrálo osmifinálový zápas na půdě HERD Hradiště 6:1 a postoupilo tak mezi osm nejlepších týmů!

Pohárový zápas začali lépe domácí fotbalisté, kteří se v 9. minutě dostali do vedení díky brance Luboše Lávičky. V celém dalším průběhu zápasu ale skórovali již pouze fotbalisté Dynama, kteří nakonec vyhráli rozdílem pěti branek. Hned ve 13. minutě totiž srovnal skóre týmu kapitán Radim Pouzar a minutu před koncem poločasu dokonal obrat v zápase David Radouch.

Po změně stran již Jihočeši jasně dominovali a postupně navyšovali svůj náskok. Po rychlých gólech Davida Radoucha a Ondřeje Hačky vedlo Dynamo již ve 22. minutě 4:1 a stejní dva hráči pak navýšili skóre v závěrečné pětiminutovce.

Budějovičtí futsalisté tak postoupili mezi osm nejlepších týmů poháru. Do čtvrtfinále postoupily prvoligové týmy Helasu Brno, Olympiku Mělník, Sparty Praha, Bazooky Uherské Hradiště, Svarogu Teplice a druholigový Gamaspol Jeseník. Poslední čtvrtfinalista pak vzejde ze souboje Orchestrionu Višňová vs. ERA-PACK Chrudim, který se hraje ve čtvrtek 11. října.

Osmifinále Poháru FAČR
HERD Hradiště - PCO Dynamo České Budějovice 1:6 (1:2)
Branky a nahrávky: 9. Lávička (Janda) – 13. Pouzar (Hačka), 19. Radouch (Hrbáč), 22. Radouch (Pouzar), 22. Hačka, 35. Radouch (Benát), 38. Hačka (Radouch).

Sestava Dynama: Beránek – Pouzar, Benát, Lengyel, Hačka, Radouch, Hrbáč.

Hodnocení kapitána Radima Pouzara: „Soupeř hrozil hlavně po rychlých brejcích a po jednom z nich se dostal do vedení. My jsme ale působili sehranějším dojmem a bylo otázkou času, kdy zacílíme do černého. Do poločasu se to povedlo mně a Davidu Radouchovi. Úvod druhého poločasu patřil opět nám a během pár minut jsme odskočili na rozdíl tří branek. O osudu utkáni bylo zřejmě rozhodnuto. Do konce zápasu jsme se dokázali prosadit ještě dvakrát a zaslouženě jsme postoupili do čtvrfinále poháru, ve kterém se můžeme těšit na atraktivního soupeře."