Futsalisté PCO Dynamo vstoupí do nového roku velmi zostra. V rámci 13. kola druhé ligy skupiny západ je totiž v neděli od 19 hodin čeká v domácí hale Lokomotivy souboj s lídrem tabulky. K vidění tak bude přímý souboj dvou týmů usilujících o postup do nejvyšší soutěže!

Futsalový tým Dynama vznikl letos v létě, když navázal na činnost úspěšného klubu PCO Rudolfov. Jako nováček druhé ligy prožili Jihočeši skvělý podzim. Tým složený převážně z bývalých fotbalistů Dynama sice prohrál nešťastně v 1. kole na hřišti Liberce 4:5, když ještě na začátku druhého poločasu ale vedl 4:1. V dalším průběhu sezony ale již nepoznal hořkost porážky a z jedenácti zápasů jen dvakrát remízoval.

FK Kladno se netají touhou postoupit do VARTA Ligy a na podzim pro to udělalo maximum. Ve dvanácti zápasech ani jednou neprohrálo a vedle deseti výher si připsalo pouhé dvě remízy.

Nedělní šlágr přinese také souboj nejlepšího útok s nejlepší obranou. Futsalisté Dynama totiž na podzim nastříleli celkem 95 gólů, což je v průměru téměř osm vstřelených gólů na zápas. Kladno se může naopak pyšnit vizitkou nejlépe bránícího týmu, když dostalo 32 gólů (Dynamo jich v průběhu podzimu inkasovalo o šest více a v pomyslné tabulce je druhé za Kladnem).

Nejlepším střelcem soutěže je sice jablonecký Petr Mečíř (27 gólů), na druhém až pátém místě jsou ale pak vyskládání fotbalisté Dynama - David Radouch (21), Radim Pouzar (16), Petr Benát (14) a Martin Jasanský (14). Nejlepším střelcem FK Kladno je Petr Šnídl, který má na svém kontě také 14 gólů.

První vzájemný zápas obou týmů proběhl v rámci 2. kola soutěže 5. října loňského roku. Dramatický zápas přinesl krásnou podívanou a konečnou remízu 5:5. Domácí sice vedli již 5:2, avšak Dynamo díky drtivému závěru nakonec srovnalo.

Superšlágr jarní poloviny sezony proběhne v hale Lokomotivy České Budějovice (Třebízského 1044/1, České Budějovice) v neděli 13. ledna od 19 hodin. Vstupné je jako vždy 30 Kč a všichni jste samozřejmě srdečně zváni. Pokud nebudete moci zápas navštívit, na webu www.onlajny.com bude možné sledovat online reportáž ZDE.