Jihočeši uhráli v Brně cenný bod za remízu 2:2 a při letošní premiéře na venkovních hřištích získali do tabulky pravdy plusový bod a mají v tabulce bod s pořadovým číslem dvě. Remízu zajistil v 73. minutě Jakub Hora důraznou střelou z levé strany. "Nevím, jestli to byla chyba brankáře. Ale každopádně dobře pro mě," usmíval se po zápase šťastný střelec.

Po průběhu zápasu musíte být s bodem spokojeni, ne?
Ano. Po průběhu utkání, kdy jsme dvakrát dotahovali, tak musíme bod brát. Ale chtěli jsme si do Budějovic přivést tři body. Ale ve výsledku musíme být spokojeni.

Opět jste ale nezvládli úvod zápasu, když si Michal Klesa srazil míč do vlastní sítě, a museli jste dotahovat, podobně jako s Plzní.

Jakub Hora při zápase v Brně
Připravujeme se na zápas celý týden, abychom věděli, co soupeř hraje. Pak nám přesně z toho dají gól. Druhá branka byla obdobná. Víme, že hrají hodně centrů do vápna a dostaneme z toho dva góly.

Kromě vstřelené branky jste se prakticky celou první půli jen bránili a hráli na brejky. Byla to vaše taktika?
Nechtěli jsme hrát zatažení, věděli jsme o jejich silných stránkách. Ale prostě jsme neběhali a o poločase jsme si to vyříkali. Po změně stran mělo sice Brno mírnou převahu, ale nebezpečnější jsme byli my.

Co říci k vaší remízové brance? Vaše střela asi nebyla úplně povedená, letěla doprostřed branky.
Dostal jsem balon od Mateje Podstavka z levé strany, hezky jsem si ho přebral a byl jsem nějakých deset metrů od branky. Vystřelil jsem, míč asi zaplaval a gól se počítá.

Chyboval brankář Hladký při vašem gólu?
Já jsem brankáře pořádně nesledoval, koukal jsem na míč. Střela mu ale zaplavala a nestihl zvednout ruce. Ale i kdyby to byla jeho chyba, tak pro mě jenom dobře.

Věříte, že jste touto brankou protrhl vaší střeleckou smůlu?
Snad ano. S Libercem jsem spálil tři gólovky a jsem moc rád, že mi to tam spadlo v Brně.

V průběhu druhé půle jste se přesunul z pravé strany na levou, kde jste byl nebezpečnější.
Na levé straně se mi hraje asi i lépe. Dostával jsem tam víc míčů, protože napravo mě rychlý Alois Hyčka dobře dostupoval.

Bylo na vás vidět, že po zápase s Plzní, kdy jste nemohl nastoupit kvůli dohodě klubů, jste měl větší chuť do zápasu. Vnímal jste to podobně?
Určitě. Druhé kolo se odložilo, třetí jsem nemohl hrát. Celé léto se připravujeme na ligu a já pak hraji první kolo a můžu hrát až čtvrté. Měl jsem velkou chuť.

Může vám dodat bod z Brna více sebevědomí do dalšího zápasu s Mladou Boleslaví?
Může. Ale i s Boleslaví budeme chtít získat všechny tři body. Hrát se dá s každým, to jsme viděli, když Ostrava vyhrála na Spartě.

Dynamo dvakrát srovnalo a z Brna veze bod (16.8.2014)

S jedním bodem se domů z Brna vracejí fotbalisté českobudějovického Dynama. Jihočeši v jihomoravské metropoli nezachytili vstup do utkání a brzy prohrávali po vlastní brance Klesy. Pak sice vyrovnal Koreš, ale ještě do poločasu vrátil vedení Zbrojovce Vávra. Po poločase Dynamo zatlačilo a díky Horovi vyrovnalo na konečných 2:2.