Ani druhý zápas po koronavirové pauze neměl pro Dynamo šťastný konec. I když se Jihočechům podařilo vstřelit dva góly, byli nakonec šťastnějším týmem pražští Bohemians. Trenér Dynama David Horejš byl nespokojený především s hrou, kterou jeho svěřenci předvedli v prvním poločase.

Obrovské zklamání čišelo po prohraném duelu z trenéra Davida Horejše. Kouč Dynama nebyl spokojený především s hrou, kterou se jeho svěřenci prezentovali v prvním poločase. „Musím říct, že dnes byla první půle pro nás všechny zklamáním, protože jsme působili matně, neviděl jsem od týmu touhu, že by s výsledkem chtěl něco udělat. Bohemce jsme to hrozně usnadnili, svou vůlí a zarputilostí nám dělala problémy a my jsme si nechali dát dva góly. Bohužel jsme branku soupeře neohrozili a udělali jsme hrozně málo směrem dopředu“, mrzelo Horejše.

Do dalšího dějství vstoupili Jihočeši s odhodláním vývoj zápasu otočit. „Do druhého poločasu jsme udělali změnu, chtěli jsme hru oživit. Stále jsme věřili, že s tím stavem můžeme něco udělat. Bohužel hned na začátku druhé půle přišlo vyloučení a šli jsme do deseti“, připomněl trenér Dynama nešťastnou červenou kartu pro Tomáše Sivoka. I přesto se ale Budějovičtí nevzdali a svému soupeři vstřelili v průběhu druhé půle dvě branky. „Za ten druhý poločas v deseti musím kluky pochválit, protože makali tak, jak měli makat od začátku. Asi to z nich spadlo, dřeli pak jeden za druhého a výsledek byl takový, že jsme v deseti uhráli lepší skóre než v jedenácti. Takhle kdybychom makali i v jedenácti, tak mohlo být vše úplně jinak“, litoval Horejš a dodal, že zápas rozhodl především nezvládnutý první poločas.

I za nepříznivého stavu 3:0 se tým dokázal zvednout a Klokany ještě nepříjemně potrápil, což ocenil i kouč Dynama. „Na jednu stranu mě to hrozně těší, protože v deseti se hráči semkli. To, co jsme chtěli hrát od začátku, jsem tam od jedenácti lidí neviděl a od deseti potom ano. Budu se ptát, proč tomu tak bylo“, zlobil se Horejš, který si také všiml, že se ve hře Dynama přeci jen oproti době před koronavirem něco změnilo. „Dříve hráči dokázali zaskočit jeden za druhého, to nás zdobilo celý podzim i začátek jara. To se teď vytratilo a my se k tomu musíme znovu vrátit. Přijdou další zápasy v rychlém sledu, hned ve středu hrajeme další a budeme to chtít napravit."

A co budou muset Budějovice podle svého trenéra udělat pro to, aby se opět posadily na vítěznou vlnu a začaly sbírat cenné body? „Musíme se zase vrátit k té poctivé hře, která nás zdobila, protože momentálně mi přijde, že si tam jdeme jenom zahrát fotbal. Je to jako bychom byli ještě v karanténě a sezonu prostě chtěli jen nějak dohrát“, zlobil se David Horejš, který neměl k dispozici stále zraněného Mrsiče s Javorkem. „Na rovinu říkám, že nám ti hráči chybí. Kádr co do šířky není takový a hráči do ofenzivy nám prostě chybí hodně. Ale samozřejmě se na to nechceme vymlouvat.“

Trenér Horejš doufá, že dobře zvládnutý druhý poločas utkání s Bohemians by se mohl stát kýženým odrazovým můstkem do dalších zápasů, kterých teď čeká Jihočechy několik velmi rychle za sebou. „Já věřím, že tomu tak bude. My jsme třeba zápas doma s Libercem odehráli velice dobře, bohužel tomu chyběl gól. Dneska ten zápas z naší strany nebyl dobrý, hlavně první poločas, kde nám vázla kombinace a šance jsme si ani nevytvořili, takže proti zápasu s Libercem to byl velký rozdíl. Já jsem rád, že dneska kluci ty šance proměnili“, hledal trenér Jihočechů pozitiva. „Defacto jsme měli dvě možnosti a obě dvě jsme využili, takže já věřím, že jsme to prolomili, a že se k nám zase otočí štěstí čelem. Ale nejdříve musíme začít od toho, co nás zdobilo celou sezonu, protože od toho jsme teď upustili.“

Horejš se vrátil také k vyloučení Tomáše Sivoka, které ovlivnilo plány realizačního týmu nejen na druhý poločas, ale také do dalších utkání, která Dynamo čekají. „Ovlivnilo nás to hodně. Je to pro nás klíčový hráč a teď nebude moci hrát. Musíme se s tím vyrovnat, bohužel to prostě k fotbalu patří. Čekají nás důležité zápasy, ale nedá se nic dělat, musíme se s tím poprat“, uzavřel své hodnocení trenér Dynama.