V pátek 20. listopadu mohli být hosté českobudějovické restaurace McDonald´s na Lannově třídě obslouženi známými jihočeskými sportovci. V rámci McHappy Day totiž známé jihočeské tváře podpořili sbírku na výstavbu Ronald McDonald House při motolské nemocnici v Praze. Za budějovické Dynamo se akce zúčastnili kapitán David Horejš a útočník Ľubomír Meszároš.

Tradiční akce, která se uskutečnila již v minulých letech, se vedle fotbalistů Dynama zúčastnil také například hokejista Jiří Šimánek a akci podpořili i Jaroslav Pouzar nebo generální manažer HC Mountfield František Joun.

Fotbalisté Dynama mají se stejnou charitativní akcí bohaté zkušenosti. Především David Horejš se jí zúčastnil již podruhé. "Jsem samozřejmě moc rád, že můžeme jako fotbalisté prvoligového klubu podpořit dobrou věc. Už minulý rok byla tato akce velmi úspěšná a obsluhovat zákazníky mě docela bavilo. I když je pravda, že bych to asi nezvládl dělat pořád a raději zůstanu u fotbalu," řekl s úsměvem o svém působení za pultem u McDonalda kapitán týmu.

Ronald McDonald Charity je obecně prospěšná společnost, která pomáhá nemocným dětem překonat těžké období odloučení od rodiny z důvodů hospitalizace. Právě 20. listopadu společnost McDonald´s věnuje polovinu tržeb ze všech prodaných porcí hranolek a zároveň 100% tržeb z prodeje samolepek Pomocná ruka na výstavbu Ronald McDonald House pro nemocné děti a jejich rodiny přímo v areálu motolské nemocnice.