Kvůli takovým hráčům se chodí na fotbal. Dynamo České Budějovice sice v úvodním domácím zápase nového ročníku Gambrinus ligy nedokázalo porazit nováčka z Bohemians, přesto příchozí fanoušci nadšeně tleskali. Několikrát je doslova ze sedadel zvedl brazilský fotbalista Fernando Tobias Hudson, který názorně dokázal, že Brazílie je právem považována za nejfotbalovější stát planety. "Oproti minule jsem odehrál lepší zápas," pokyvoval čerstvě dvaadvacetiletý fotbalista.

Každý z fanoušků, který byl na zápase s Bohemians musel mít po závěrečném hvizdu jasno, komu dá svůj hlas v anketě o nejlepšího hráče utkání. Populární "Ferda" hned několikrát v průběhu zápasu předvedl, jak krásný může být fotbal. Na pravé straně hřiště předváděl rychlé sprinty, pohotové kličky, nebezpečné centry a parádní zakončení. I samotné hlasování ukázalo, jak dokázal Hudson budějovické publikum nadchnout. Brazilský fotbalista získal od fanoušků 518 hlasů, na druhém místě ho následoval s velkým odstupem Tomáš Hunal (128) a pomyslné třetí místo v hlasování připadlo Davidu Horejšovi (100).

Díky skutečně skvělému výkonu byl po zápase Hudson doslova v obležení novinářů, kteří dychtivě očekávali, jak se popere s těžkým českým jazykem a jak dokáže utkání zhodnotit. "Dneska jsme hráli lepší zápas. Byli jsme lepší než Bohemians, měli jsme pět nebo šest šancí, ale nedali gól. Takže špatné," začal Hudson lámanou, avšak dobře srozumitelnou češtinou. Na fotbalistovi původem z exotické jižní Ameriky bylo patrné velké zklamání z konečného výsledku. "Když koukáš na tabulku, tak jsme poslední, nyní nás čeká těžký zápas se Spartou a nevyhrát dnes je pro mě katastrofa," popisoval zachmuřeně hráč.

Fernando Hudson sám také poznamenal, že utkání proti Bohemians bylo z jeho strany výrazně lepší než před týdnem v Teplicích, kde Jihočeši krutě prohráli 0:4. "Oproti minule jsem odehrál lepší zápas. Trenér mi říkal, že jsem nehrál minule dobře, dnes to bylo lepší," přikyvoval fotbalista tmavé pleti. Nejvíce pak litoval dvou zahozených šancí, do kterých se dostal v průběhu druhého poločasu: "Při první střele skvěle zasáhl brankář a při druhé šanci jsem měl těžký míč a ještě jsem střílel levou nohou. Byla to škoda."

DŮLEŽITÉ MOMENTY FERNANDA HUDSONA V ZÁPASE S BOHEMIANS
8. minuta
- Po rychlém úniku po pravém křídle posílá do vápna přízemní zpětný centr. Míč nadělá ve vápně Bohemians pořádný zmatek, nikdo ale nedokáže míč dopravit mezi tři tyče.
10. minuta - Po velmi podobné akci míří do vápna další centr, útočníci Dynama byli ale trochu pozadu a navíc se nedohodli, kdo zakončí.
14. minuta - Na rohu velkého vápna ideálně přihrává Svátkovi, ten dlouhou zpětnou přihrávkou hledá nabíhajícího Kovaříka, který však bez přípravy pálí pouze do boční sítě.
17. minuta - Na pravé straně hřiště volí místo přihrávky tentokrát střelu, kterou však obrana sráží na rohový kop.
27. minuta - Opět se dostává k zakončení, tentokrát však nemíří mezi tři tyče.
32. minuta - Při samostatné akci středem hřiště ho tvrdým skluzem zastavuje Turtenwaldem, který následně dostává žlutou kartu. Následný přímý kop Benáta bravurně zneškodňuje gólman Belaň.
44. minuta - V samém závěru poločasu se opět dostává k zakončení, brankář Belaň ale tentokrát zasahovat nemusí.
53. minuta - Jako nůž máslem se dostává na pravé straně uvnitř velkého čtverce přes obránce a následně pohotově a tvrdě pálí. Gólman Belaň měl plné ruce práce, aby míč vyrazil mimo brankový prostor.
59. minuta - Po rychlé akci Bohemians se zapojuje do defenzivy a nakonec na malém vápně hlavou odvrací před ideálně postaveným o hlavu větším Vošáhlíkem.
66. minuta - Opět to zkouší individuálně a je z toho málem gól. Jako nic obelstí posledního obránce a pak slabší levou nohou tvrdé pálí míč, který pouze olízne břevno.
78. minuta - Dlouhým centrem přenáší míč z pravé strany na osamoceného Ondráška, ten však nedokáže míč zpracovat.