První zářijový den nepatří mezi dětmi k nejoblíbenějším. Nastupují totiž zpět do škol a nejinak tomu bylo pochopitelně i letos. První den školy se pokusili dětem na Základní škole Máj I. zpříjemnit fotbalisté A-týmu Dynama Martin Králik, Patrik Hellebrand a Matěj Valenta.

Základní škola Máj 1 patří mezi školy spolupracující s Akademií Dynama. Na této škole má Akademie díky bezvadné spolupráci hned čtyři sportovní třídy. Fotbalisté A-týmu navštívili během prvního školního dne třídu 6.F, do které chodí mladí fotbalisté Dynama spadající do kategorie U12 a U13.

„Úplně na mne dýchly vzpomínky na školní léta," řekl kapitán Dynama Martin Králik, který právě na období na druhém stupni základní školy vzpomíná nejraději: „Myslím, že ještě na druhém stupni základní školy jsem byl dobrý žák s dobrým prospěchem. Občas si říkám, jak by to bylo prima, kdybych se mohl vrátit zpět do lavice. Děti školu většinou moc rádi nemají, pak ale na ní vzpomínají v dobrém."

Lídr budějovické sestavy podobně jako většina dětí neměl 1. září rád. „Asi jako většina dětí jsem se na toto datum netěšil. V průběhu léta jsem si s kamarády vždy říkal, kolik dní prázdnin nám zbývá, než zase půjdeme do školy. Na úvod září se nikdo netěšil," vzpomíná dnes již s nadhledem.

Na základní škole nebyl opravdu dlouhou dobu, již se ale pomalu bude znovu chystat. „Atmosféru školy jsem si opravdu užil. Vybavily se mi vzpomínky na to, jak jsme chodili do školy my. Navíc jsem si hned říkal, že mě to znovu brzy čeká, protože za pár let povedu do první třídy své vlastní děti," dodal Martin Králik s jiskrou v oku.

Přestože nikdo nemá 1. září moc rád, děti se na ZŠ Máj do školy těšily přeci jen o malinko více než v minulých letech. Poslední dva školní roky byly totiž poznamenané pandemií Covid-19 a nyní již všichni doufají v to, že budou moci se svými kamarády pravidelně chodit do školy a také na fotbalové tréninky.

Dynamo přeje všem školákům úspěšný vstup do nového školního roku!