V této sezoně fotbalisté Dynama rozdali už hodně radosti svým fanouškům. A když teď další na hřišti přidávat nemohou, rozhodli se alespoň pomáhat potřebným. Již čtrnáct dní nakupují zaměstnanci klubu, kteří mají aktuálně kvůli přerušení sportovní činnosti více času, pro seniory a chronicky nemocné a vozí jim nákupy domů tak, aby oni sami nemuseli do obchodů, kde na ně číhá vyšší riziko nákazy.

„Ve chvíli, kdy pomoci můžeme, jsme považovali za samozřejmé, že něco takového uděláme,“ říká generální manažer Dynama Martin Vozábal, který sám každý den vyráží do supermarketů s nákupním košíkem a seznamem. Společně s ním se na nákupech podílí třeba Jiří Kladrubský, Roman Lengyel, sportovní manažer akademie Petr Benát spolu s manželkou Dian, trenér B-týmu Jaromír Plocek, marketingový manažer Radek Papáček nebo i kustod A-týmu Radomil Procházka s masérem Jakubem Voglem. Podle potřeby se přidávají i další a každý den se do nákupů zapojí třeba i patnáct lidí z Dynama!

Dynamo se spojilo s Nadačním fondem Jihočeské naděje, který už na začátku epidemie koronavirové nákazy zřídil dvě speciální linky pro seniory a chronicky nemocné, pro které je rizikové vycházet ven. Ti mohou požádat na telefonu o doručení potřebných věcí. Od operátorů linky potom i zaměstnanci Dynama dostávají žádosti se seznamy a ty potom vyřizují.

Jak potvrzuje Martin Vozábal, myslí na ochranné pomůcky tak, jak radí hygienici. Samozřejmostí jsou roušky, rukavice i brýle. A s podobným vybavením už takhle zaměstnanci Dynama vyřídili několik stovek nákupů a pomáhat budou dál, dokud to bude potřeba.

Kde se dá o pomoc požádat?
Na telefonních číslech 722 233 500 a 721 015 340
Více informací naleznete na webu www.jihoceskenadeje.cz


Takto vtipně zachytil nakupování zástupců Dynama redaktor Deníku Kamil Jáša.