Dohromady čtyři hráči na testech se v prvních dvou týdnech přípravy na novou sezonu ukázali v kádru Dynama. Pokračuje z nich pouze jeden, zbylí tři na zkoušce neuspěli. Situaci okolo testovaných popsal hlavní trenér David Horejš.

Jedním ze dvou testovaných hráčů, kteří se objevili na úvodním sraze, byl brankář Šimon Pecháček. Po příchodu Dávida Šípoše ovšem na zkoušce skončil. „Chtěli jsme mít dva zkušenější brankáře, kteří už nasbírali nějaké zkušenosti. Jsem moc rád, že se nám povedlo přivést Dávida Šípoše, jenž už toho má dost za sebou. Dalším brankářem bude náš odchovanec Daniel Kerl," vysvětlil kouč David Horejš.

Dalším fotbalistou na zkoušce byl slovenský stoper Martin Bednár, který v přípravě nakonec odehrál jeden poločas proti Dynamu Moskva. „Řešili jsme před začátkem přípravy pozici stopera a na Martina nám přišlo doporučení. Nakonec jsme nebyli přesvědčení, že by u nás dostával prostor a domluvili jsme se tak na ukončení testu. Máme tři velice kvalitní stopery a chceme dát šanci někomu z naší akademie. Na tento post bychom si měli vychovat vlastní hráče," vysvětlil Horejš.

Už v prvním týdnu se do přípravy zapojil Bojan Dordić, který se rovněž představil jen s ruským klubem. „Po odchodu Karola Mészárose jsme si vytipovali hráče, kteří by mohli přijít na jeho post. Mile nás překvapilo, jak přišel Bojan připravený, ale nám se časem naskytly příležitosti získat Kubu Horu a Ondru Mihálika, takže z tohoto důvodu jsme se na kontraktu nedomluvili."

Druhým fotbalistou, který přišel na zkoušku z Táborska, je Emmanuel Tolno, který jako jediný ze zmiňovaných hráčů pokračuje v týmu. „Je s námi od začátku přípravy a musím říct, že jsme s ním spokojeni. Musí se vypořádat s jazykovou bariérou, je to pro něho zase něco nového. Předpoklady má, v utkání s Táborskem měl povedené momenty. Potřebujeme ho vidět v těžkých zápasech, ale na tréninku dělá velice dobrý dojem," okomentoval budějovický trenér.