Fotbalisté Dynama odehráli na půdě Viktorie Plzeň herně vydařené utkání. Tým Davida Horejše vedl 1:0 a měl i celou řadu dalších příležitostí, jenže v závěru zápasu domácí zápas otočili a Jihočeši se z Plzně vraceli s prázdnou. „Náš výkon byl mnohem lepší než minule s Hradcem, výsledek je ale bohužel stejný," smutnil ofenzivní záložník Dynama Jakub Hora.

Jihočeši prožívali po závěrečném hvizdu na hřišti Plzně velké zklamání. Bodový zisk ze hřiště vedoucího týmu tabulky byl opravdu blízko. „Abychom z Plzně odvezli nějaký bod, chyběla jen jedna další vstřelená branka navíc. Především v prvním poločase jsme těch příležitostí měli dost a také za stavu 1:0 jsme tam měli nějaké brejkové situace. S produktivitou se potýkáme od začátku sezony, přitom i za stavu 2:1 pro Plzeň jsme měli velké šance, kdy Maxe na brankové čáře vychytal Staněk a pak zneškodnil i střelu Škoďáka. Je to velká smůla, ale věřím tomu, že to jednou protrhneme a začneme vítězit," hodnotil zápas na západě Čech zkušený středopolař Jakub Hora.

Budějovičtí fotbalisté dokázali během týdne hodit za hlavu domácí porážku s Hradcem Králové a k zápasu s favorizovanou Plzní přistoupili úplně jinak. „Souhlasím, že zápas proti Hradci se nám nepovedl. V Plzni to bylo ale něco úplně jiného, měli jsme dost šancí a celkově náš výkon byl asi nejlepší, co jsme za těch osm kol předvedli. Stále nás sráží špatná produktivita. I proti Hradci jsme měli v prvním poločase tři čtyři příležitosti, ale nikdy jsme je nedokázali dotáhnout až do vápna nebo do úplného zakončení. V Plzni jsme se sice do zakončení dostávali, ale bohužel stejně jako před týdnem máme ze zápasu nulu," krčil rameny Hora.

Před říjnovou reprezentační pauzou čekají Jihočechy dva domácí zápasy - s Karvinou a poté s Pardubicemi. Jakub Hora má jasno o tom, co je potřeba udělat pro to, aby se svými spoluhráči znovu slavil vítězství: „Fotbal je jednoduchý v tom, že vyhraje ten, kdo dá více gólů. Šance si vytvářet dokážeme, ale musíme je začít také proměňovat. Kvůli gólům jsem do Dynama přišel i já. Zatím jsem ale žádný nedal a ani jsem žádný nepřipravil, takže špatná produktivita týmu jde i za mnou. Musíme to v dalších zápasech změnit."