Dalším z řady fotbalistů, který bude během léta usilovat o angažmá v Dynamu, je sedmadvacetiletý středopolař Jan Riegel. Kmenový hráč Mladé Boleslavi odehrál jarní část sezony v Hradci Králové, odkud namířil své kroky na jih Čech. "Angažmá v Hradci neberu jako příliš povedené, proto pro mne bude první liga v Českých Budějovicích velkou motivací," řekl na před prvním tréninkem vytáhlý záložník.

Jak jste se vlastně do Dynama dostal?
Z působení v Příbrami znám Jiřího Kotrbu i Romana Rogoze. První kontakt teď přišel právě od Romana již v průběhu jara. Po delším vyjednávání jsme se nakonec dohodli na podmínkách a jsem tady.

Jak hodnotíte Vaše účinkování v Hradci Králové, kde jste hrál v jarní části loňské sezony?
V Hradci byla taková zvláštní situace. Přišel nový trenér, v kádru nás tam bylo hodně a to nedělalo příliš dobrotu. Cílem klubu byl postup do první ligy a to se bohužel nepovedlo. Toto angažmá tedy neberu příliš jako povedené, když ani celé mužstvo nesplnilo cíl. Hradec měl velké ambice, ale sezona skončila tak, jak skončila.

JAN RIEGEL
Pozice: Krajní záložník
Datum narození: 3. 8. 1980
Výška/váha: 193/87
Hráčská kariéra: První fotbalové krůčky udělal v Příbrami, krátce působil v Mostu a následně v třetiligovém Milíně. Na závěr jarní sezony 2002 byl zapůjčen na hostování do Drnovic. Od léta 2002 byl zase v Příbrami. V červenci 2006 přestoupil do Mladé Boleslavi a v lednu 2008 zamířil na hostování do Hradce Králové, kde se rozehrával po dlouhodobém zranění.
Bilance v první lize: 138 zápasů/0 gólů
Bilance v sezoně 07/08: 0/0
Bude to pro Vás osobně výzva hrát opět první ligu?
Určitě to pro mě bude velká motivace. Navíc to budu mít kousek domu, což je také velké plus. Jsem rád, že jsem mohl do Budějovic přijít. Bylo to pro mě i jednodušší, že tady pár kluků znám z kabiny, takže to nebude žádný problém.

S kterými hráči se osobně znáte?
Hrál jsem s Vencou Mrkvičkou nebo Pavlem Kučerou, takže pár kluků tady znám. Ty starší kluky znám celkově z ligy, takže by to mělo být všechno v pohodě.

Co si od angažmá v Dynamu slibujete?
Měl jsem dost patálie se zraněními a doufám, že budu teď zdravý a že se budu moci prát o místo v sestavě. Konkurence je všude a na každém záleží, jak se s tím popere.

Co nový budějovický trenér Jan Kmoch?
Trenér je pro mě také zatím velká neznámá. Stejně jako ostatní lidé mám o něm úplně minimální informace.

Na jaře byli v Hradci hráči Wozniak, Pospíšil nebo Ivo Svoboda, kteří hráli v minulosti v Dynamu, zjišťoval jste od nich nějaké informace?
S žádným z nich jsem se o angažmá v Budějovicích nebavil, nebyl na to vůbec čas. Vše okolo mého přestupu do Budějovic se začalo řešit až ke konci sezony a ty reference ke mě přicházely z jiných stran.