V utkání proti Teplicím, které měli opravdu o co hrát, protože po dalším zaváhání Slavie mohli pomýšlet na druhou příčku v tabulce, ale zároveň o uhlídání třetího místa, které zaručuje Pohár UEFA. To se jim hrubě nevydařilo, jak pravil teplický trenér Petr Rada a všechny jejich snahy o tři body pohřbil ve 23. minutě překrásným gólem Jan Svátek, který střílející přes hlavu nedal brankáři Slavíkovi sebemenší šanci.

„Vývoj utkání sice přes to, že jsme je pustili dá se říct akorát do jedné šance byl hodně na vážkách, protože se hrálo stále s jednogólovým náskokem, proto jsme rádi, Svátek CEB-TEPjak to dopadlo,“ začal spokojený Jan Svátek (na snímku hypnotizuje míč očima před teplickým Rosou).

Celou první půli jsme byli lepším mančaftem, jen se nám více těch šancí nepodařilo dotáhnout do úplného konce, takže jsem rád, že alespoň tu jednu branku jsme dokázali vsítit.“ Jihočeši se museli obejít bez zkušeného středopolaře Martina Vozábala, kterému neumožnila start viróza. „I přes absenci Martina Vozábala, kdy chyběla jeho zkušenost, tak kluci ve středu zálohy ten střed výborně zahustili a podali výborný výkon a krajní záložníci odehráli stejně povedené utkání.“

Dynamu díky posledním nezdarům s Brnem a v Ostravě opět začali dýchat na záda celky ze spodních řad tabulky. „Už jsme na sobě začali cítit tlak toho, že se ze spodní části tabulky na nás opět dotahovaly kluby, takže tohle nám hodně pomohlo a usnadnilo naší situaci,“ podotkl čtyřiadvacetiletý fotbalista.

Jihočeský útočník nejen, že vsítil branku, ale povedlo se mu jí dát nevídaně efektním způsobem. „Za ten gól jsem moc rád a navíc takový skoro nůžkami se mi povedl naposledy možná někdy v žácích. Pořád trénujeme s Karlem Váchou střely z voleje a od toho to okoukáváme,“ uzavírá hodnocení zápasu usměvavý Jan Svátek.