Otevřel skóre utkání a hned mohl přidat další branku. Spokojen byl i s tou jednou, protože jeho celek suverénně přehrál Žižkov 4:1. Krajní obránce Jan Vondra se uvedl premiérovou trefou na jihu Čech, když si v páté minutě naskočil na přímý kop Jakuba Peška. V zápase podal velmi dobrý výkon a nemuselo zůstat pouze u jedné vstřelené branky.

Skóre utkání jste otevřel přesnou hlavičkou na zadní tyč. Jednalo se o Vaši první branku v černobílém dresu?
Přesně tak. Měli jsme poblíž pokutového území přímý kop. Viděl jsem, že je na přední tyči hodně prostoru, takže jsem si tam naběhl a Péša (Jakub Pešek) mě krásně našel. Balon jsem pouze lízl hlavou a zapadl k zadní tyči. Hezky sehrané a výborná asistence od Kuby.

Drobný poplatek za první branku v klubu přijde, že?
Samozřejmě, Ivo Táborský už mě o tom informoval. (úsměv)

V závěru utkání jste měl velkou šanci na přidání druhé branky. Proč to neskončilo pátým gólem v síti Žižkova?
Viděl jsem ještě lépe postaveného Patrika Švantnera, který už by uklízel do prázdné branky. Možná jsem mohl střílet, ale nedá se nic dělat. Je to škoda.

Už poněkolikáté jste v přípravě vystřídal pozici pravého i levého krajního obránce. Nezáleží vám na tom, na jaké straně operujete?
Jsem levák, takže silnější bych měl být na levé straně. Je pro mne plus, že mne trenér může využít na obou stranách, nedělá mi problém hrát napravo.

Výsledek 4:1 je povzbuzením do další práce?
Určitě, odehráli jsme dobré utkání. Chtěli jsme k tomu přistoupit jako k mistrovskému utkání. Makat od prvních minut, což se nám poměrně dařilo. Většinu zápasu jsme měli pod kontrolou a je škoda, že jsme nepřidali více branek.

Co zatím říkáte angažmá na jihu Čech?
Jsem maximálně spokojený. Všechno zatím šlape, poctivě se připravujeme na druhou polovinu sezony. Každý se musíme porvat o místo v sestavě, máme tu velkou konkurenci. Nikdo nemá nic jistého.

Trenér už neprostřídával dvě jedenáctky a dal počáteční sestavě více prostoru. Je to signál, že už se jedenáctka pro první jarní kolo začíná formovat?
Šli jsme do zápasu už s užším kádrem, mladší hráči šli hrát za juniorské kategorie. Pořád je do začátku jarní části času dost, přesto už jsme dostali na hřišti větší porci minut.