V čase mezi koncem loňské sezony a startem přípravy měli fanoušci možnost volit nejlepšího hráče ročníku. Do hlasování se zapojilo několik desítek lidí a za top fotbalistu zvolili Martina Janáčka. Nejlepším mladíkem se stal Ondřej Čoudek a střelcem Lukáš Čmelík s 5 brankami. Všichni si převzali cenu na včerejším otevřeném tréninku na Složišti.

Martin Janáček – nejlepší hráč loňské sezony

Definice průlomové sezony? Martin Janáček by ji stoprocentně mohl vymyslet. Na podzim dostal poprvé šanci v brance Dynama a během ročníku se vypracoval v člena jedné z nejlepších brankářských dvojic ligy a jeden ze základních stavebních kamenů týmu. 22letý gólman vloni nastoupil k celkem 22 zápasům FORTUNA:LIGY a další dva přidal v MOL Cupu.

Co na cenu říká? „Vážím si toho hrozně moc. Doufám, že na to navážu i v příští sezoně a bude to z mé strany ještě lepší. A samozřejmě i z týmového to bude ještě lepší sezona. Chceme hrát dobrý fotbal, chceme, aby chodili fanoušci a neměli jsme jediný problém,“ přeje si Janáček. „Jsem moc rád, že jsem tu šanci dostal,“ říká top hráč uplynulé sezony.

Ondřej Čoudek – nejlepší mladík loňské sezony

Vynikající ročník prožil také Ondřej Čoudek. Talentovaný stoper Dynama, který nastoupil v jednom utkání už v sezoně 2021/22. V té nadcházející přidal dalších osm startů a vstřelil také svůj úplně první gól v kariéře ligového fotbalisty. 18letá naděje českobudějovického klubu nastoupila dvakrát také v MOL Cupu a pravidelně nosila dres české reprezentace do 19 let.

„Ocenění mě moc potěšilo, o to víc, že vybírali fanoušci. Asi jsem se jim zalíbil, hlavně na konci. (smích) Je to motivace do další sezony, rád bych ocenění obhájil, ale hlavně navázal na své výkony ze závěru ročníku,“ komentuje Ondřej Čoudek.

Lukáš Čmelík – nejlepší ligový střelec loňské sezony

V případě nejlepšího střelce uplynulé sezony nešlo až tak o hlasování fanoušků, ale statistiky. Před brankou si nejlépe vedl Lukáš Čmelík, který nasázel pět branek ve FORTUNA:LIZE. Po sezoně 2014/15 v Žilině šlo o Čmelíkovu nejlepší sezonu kariéry, kromě pěti gólů měl na svědomí ještě tři asistence. Co bude v mysli fanoušků ještě dlouho po konci sezony? Čmelík rozhodl gólem souboj proti Baníku, zajistil týmu remízu se Slováckem, podepsal se pod výhru nad Teplicemi a jedním gólem a dvěma asistencemi řídil vysoký jarní triumf nad Jabloncem.