Fotbalové Dynamo České Budějovice finalizuje příchod hvězdné posily! Vedení klubu totiž administrativně dotahuje smlouvu s velezkušeným brankářem Jaroslavem Drobným, který svou fotbalovou kariéru zahajoval právě v Českých Budějovicích!

Již pouze formality chybí k tomu, aby Dynamo mělo ve svém kádru nového brankáře. Klub ve spolupráci se společností Sport Invest dotahuje poslední administrativní záležitosti ohledně smlouvy brankáře Jaroslava Drobného, který se tak do svého klubu, kde začínal svou profesionální kariéru, vrací po dlouhých osmnácti letech!

Drobný při tréninku

„S Jardou Drobným jsme tady něco odehráli a prožili. Jeho fotbalová kariéra je skvělá a když se naskytla možnost, aby tady u nás byl, tak jsem neváhal ani vteřinu. Už letos v létě tady byl a trénoval s námi. Dynamu přeje a fandí mu. A tak jsme se dohodli, že tady bude u nás působit. Jsem za to nesmírně rád, protože je to kluk, který může předat gólmanům obrovské zkušenosti," neskrývá velkou spokojenost s novou posilou trenér Dynama David Horejš.

Na první pohled by se mohlo zdát, že do klubu přichází nový trenér brankařů, avšak tak tomu není. „Řeknu to na rovinu. Když Drobas vleze do brány, tak je vidět, že je to pan gólman. Šance, že by naskočil do brány tu rozhodně je, a velká. Brzy bude vše dotažené do konce a může do zápasu nastoupil kdykoliv to bude potřeba," dodává David Horejš.

Slova trenéra potvrzuje i generální manažer klubu Martin Vozábal: „Jardu Drobného nepřivádíme určitě jako trenéra brankařů. Podepisuje v našem klubu klasickou hráčskou smlouvu a počítáme s ním do brány. Samozřejmě si uvědomujeme, že jeho zkušenosti budou obrovským přínosem i pro ostatní naše brankáře. Uvědomujeme si, že Jarda ale bydlí v Hamburku, a tak si v zimní pauze sedneme, spolupráci vyhodnotíme a řekneme, zda budeme nadále pokračovat."

Jaroslav Drobný začal jako rodák z Počátek svou fotbalovou kariéru v TJ Žirovnice. Teprve jako čtrnáctiletý přestoupil do Dynama, odkud se vydal na krátká hostování do Chrudimi a Vítkovic. Do velkého fatbalu nakoukl opět v Dynamu, kde chytal první i druhou ligu. V roce 2001 jako jednadvacetiletý odešel do řeckého Panionisu a následně vyzkoušel i fotbal v Anglii (Fulham, Ipswich Town) a Nizozemsku (Den Haag). Od roku 2007 pak působil v Německu, kde chytal postupně za Bochum, Hertu Berlín, Hamburk, Werder Brémy a naposledy za Fortunu Düsseldorf. Je mistrem Evropy hráčů do jednadvaceti let (2001), účastník Olympijských her v Sydney (2000) a na svém kontě má také sedm startů za A-tým české reprezentace!