Skvělá zpráva pro Dynamo! Nejlepší hráč uplynulé sezony bude na jihu Čech působit i v nadcházející sezoně. Velezkušený brankář Jaroslav Drobný podepsal v Českých Budějovicích novou smlouvu a bránu Dynama bude střežit i v sezoně 2020/21!

„Nová smlouva pro Jardu Drobného pro nás byla priorita tohoto léta. Potřebovali jsme, aby po odchodu Tomáše Sivoka zůstal v týmu hráč, který bude lídrem a za kterým hráči půjdou. Jsem moc rád, že jsme se na nové smlouvě dohodli," říká Martin Vozábal. „Hlavně potřebujeme někoho, kdo stejně jako v loňské sezoně zavře bránu a nepustí gól," dodává s úsměvem trenér A-týmu David Horejš.

Jaroslav Drobný začal jako rodák z Počátek svou fotbalovou kariéru v TJ Žirovnice. Teprve jako čtrnáctiletý přestoupil do Dynama, odkud se vydal na krátká hostování do Chrudimi a Vítkovic. Do velkého fotbalu nakoukl opět v Dynamu, kde chytal první i druhou ligu. V roce 2001 jako jednadvacetiletý odešel do řeckého Panionisu a následně vyzkoušel i fotbal v Anglii (Fulham, Ipswich Town) a Nizozemsku (Den Haag). Od roku 2007 pak působil v Německu, kde chytal postupně za Bochum, Hertu Berlín, Hamburk, Werder Brémy a naposledy za Fortunu Düsseldorf. Je mistrem Evropy hráčů do jednadvaceti let (2001), účastník Olympijských her v Sydney (2000) a na svém kontě má také sedm startů za A-tým české reprezentace!

Od loňského léta trénoval spolu s hráči Dynama a v polovině října se pak postavil do brány v zápase na hřišti Sigmy Olomouc. Obnovený debut v Dynamu to byl vskutku povedený a Jihočeši i díky několika skvělým zákrokům Drobného vyhráli 3:1. Právě tehdy se Dynamo nadechlo k málo vídané sérii výher a body pravidelně sbíralo po zbytek října a celý listopad. Právě v listopadu byl Jaroslav Drobný zvolený nejlepším hráčem měsíce a Jihočeši postupně stoupali tabulkou. Dynamo z pozice nováčka obsadilo konečnou devátou příčku a velkou měrou se na tom podílel právě Jaroslav Drobný, který nastoupil do osmnácti zápasů, v nichž udržel sedm čistých kont.

Čtyřicetiletý gólman byl na podzim i po sezoně fanoušky Dynama zvolený nejlepším hráčem. Vedle listopadového ocenění pro hráče měsíce byl navíc sedmkrát zvolený nejlepším hráčem Dynama na straně Dynama a na konci sezony pak v hlasování Ligové asociace získal ocenění pro třetího nejlepšího brankáře FORTUNA:LIGY. Navíc byl vybraný jako pátá nejvýraznější osobnost nejvyšší soutěže v sezoně 2019/20.