Ani zlepšený herní projev v zápase proti Mladé Boleslavi body budějovickým fotbalistům nepřinesl. Jihočeši dokázali sedmdesát minut držet remízu 1:1, v závěru ale třikrát inkasovali a na konto si tak připsali další debakl.
Jaroslav Machovec

Defenziva. Právě v této činnosti mají Jihočeši na startu jara největší rezervy. "Dostali jsme na jaře třináct gólů ve třech zápasech, a to je velmi zlá vizitka. Teď to musíme ale prostě hodit za hlavu a za každou cenu musíme vyhrát následující zápas s Jihlavou," řekl po zápase velmi zklamaný obránce Jaroslav Machovec.

Ten kvůli pověstnému koňaru musel střídat již v 55. minutě. Z lavičky pak sledoval, jak se hra jeho spoluhráčů v závěru bortí jako domeček z karet. "Přitom si myslím, že naše hra byla celkem dobrá. I když ve druhém poločase měl soupeř již tlak. Do sedmdesáté minuty jsme jakž takž drželi výsledek, ale pak po gólu na 2:1 se to úplně rozsypalo," všiml si Machovec, kterého ani netěšila cena pro nejlepšího hráče zápasu a vstřelená branka: "Kdyby ten můj gól znamenal remízu 1:1, tak by to samozřejmě bylo příjemné. Jenže nakonec je z toho zase ostuda a ten gól mě nemůže těšit."

Fotbalisté Dynama se na zápas v Boleslavi připravovali pod novým trenérem Ciprem a do města škodovek jeli v dobrém rozpoložení. "Nálada se na trénincích zlepšila, však trenéra Cipra všichni znáte. My jsme ale pocítili i oživení ze strany nového asistenta Davida Horejše a věřím, že tahle změna bude přínos. Moc nás mrzí, že jsme zápas v Boleslavi neodehráli lépe, za týden proti Jihlavě musíme již naplno bodovat," dodal.

Zdeněk Křížek

Jen velmi těžko hledal po zápase slova brankář Zdeněk Křížek. Přestože si v zápase připsal několik skvělých zákroků, nakonec čtyřikrát inkasoval. "Stejně jako celý tým jsem obrovsky zklamaný. V prvním poločase jsme nehráli špatně. Na rychle inkasovanou branku jsme dokázali zareagovat. Ve druhém poločase jsme ale vpředu nepodrželi balon, valil se na nás jeden útok za druhým. Nakonec je z toho zase debakl a vypadáme jak šaškové," popisoval zničeně.

Jihočeši chtěli v Boleslavi změnit hru defenzivy. Kýžený efekt to ale nepřineslo. "Před zápasem jsme se s novým trenérem bavili o tom, že jsme dostali ve dvou zápasech devět gólů a že to musíme zlepšit. Na nějaké velké změny bylo málo času, ale to nás neomlouvá. Všichni víme, že má Boleslav dobrý tým a ten zápas jsme měli hlavně ve druhém poločase odehrát úplně jinak," dodal na závěr Zdeněk Křížek.

Po slibném poločase nezvládlo Dynamo závěr (7.3.2015)

Ani statečný výkon v prvním poločase zápasu s Mladou Boleslaví fotbalistům Dynama první jarní body nepřinesl. Svěřenci staronového kouče Františka Cipra dokázali odpovědět na rychle inkasovaný gól, jenže po změně stran tlak domácího týmu sílil a utkání tak skončilo další vysokou porážkou. Jihočeši si z města škodovek nakonec odvezli prohru 1:4.