Drží si svůj vysoký standard výkonů a i díky němu zapsalo Dynamo už osmou výhru za sebou. Třiatřicetiletý Petr Javorek pomohl ukončit čekání na vítězství proti Pardubicím. Tři body se však rodily velice těžko. "Je to vydřená a cenná výhra," chválil si po utkání zkušený středopolař.

Tentokrát se výhra nerodila vůbec jednoduše. Jak moc těžký duel jste zvládli?
Nesmírně těžký. Taková vítězství jsou daleko cennější, než když vedete 3:0 už v poločase. Velice si vítězství vážíme. Věděli jsme, že se nám s Pardubicemi dlouhodobě nedaří a jsme rádi, že se nám povedlo sérii přerušit. A navíc jsme prodloužili naši úspěšnou sérii.

Zápas by se vyvíjel zřejmě úplně jinak, pokud by David Ledecký hned v první minutě proměnil velkou šanci.
To je pravda. Chtěli jsme dát rychlý první gól, aby se nám hrálo lépe. Ale bohužel se to nepovedlo. Nakonec nás to mrzet nemuselo, rozhodli jsme čtvrthodiny před koncem.

#20 Petr Javorek

Nebyli jste za bezbrankového stavu s přibývajícím časem nervózní, že se vám nepovede skórovat?
Ani ne. Řekli jsme si v kabině, že je jedno, kdy dáme gól, jestli v první nebo poslední minutě. Pořád jsme věřili, že se nám povede gól dát. A ve výsledku si myslím, že jsme si vyhrát i zasloužili.

Věřil jste také Ivu Táborskému, když se rozbíhal na exekuci rozhodujícího pokutového kopu?
Byl jsem nervózní, ale věřil jsem. Vím, jak se Ivoš umí v podobných situacích zachovat. Je to zkušený hráč a s přehledem penaltu proměnil.

Nezatrnulo vám, když v poslední minutě trefil pardubický Lee tyčku?
Ano a pořádně! Hned jsme si s klukama říkali, že při nás stojí všichni svatí, že si toho musíme vážit.

Potvrdily Pardubice své kvality? Sedm zápasů v řadě jste proti tomuto soupeři nevyhráli a lehce se vám nehrálo ani tentokrát.
Byl to opravdu těžký duel. Pardubice na nás byly velice dobře připraveny, zavíraly nám prostory a neměli jsme kam hrát. Zkoušeli jsme i měnit styl hry. O to cennější pro nás je, že jsme zápas zvládli za tři body.

Ve středu zálohy jste se s Patrikem Čavošem hodně naběhali, měli jste plno míčů. I po této stránce to bylo náročné utkání?
Docela ano. Bylo pro nás hodně prostoru, naběhali jsme se. Bylo to dáno stylem hry, v jakém se zápas hrál.

Uhájili jste sedmibodový náskok na čele tabulky, do konce sezony zbývá zase o zápas méně. Co to pro vás znamená?
Nadále máme vše ve svých rukou. Nemusíme se koukat kolem sebe, klíčové jsou naše výkony a výsledky. Můžeme si to pokazit jen sami.

V pátek vás čeká další utkání ve Vítkovicích, následně vložené kolo a jihočeské derby s Táborskem. Tedy další těžké zápasy.
Vítkovice na jaře asi ještě neprohrály, porazily doma i Jihlavu, takže to bude opět náročné utkání. Ale každý zápas už bude těžký.