Poslední utkání první poloviny FORTUNA:LIGY se Dynamu nepovedlo. Na hřišti Bohemians prohrálo 1:3 a z hlavního města si tak neodvezlo ani bod. Zápas hodnotil brankář Vojtěch Vorel, který by chtěl na porážku velmi rychle zapomenout a zkoncentrovat se na úterní pohárové střetnutí s Olomoucí.

Čím to podle vás je, že jste na venkovním hřišti znovu nedokázali zopakovat výkon z domácího prostředí?
Věděli jsme, že bilanci na venkovních stadionech nemáme dobrou a chtěli jsme to změnit. Bohužel se to nepovedlo. Soupeř nás zaskočil dvěma góly, do druhé půle jsme si řekli, že nemáme co ztratit. Vstoupili jsme do toho dobře, snížili jsme, jenže domácí dali třetí gól a bylo to vyřešené. Je to pro nás ztráta. Musíme to rychle hodit za hlavu a uspět v důležitém úterním utkání.

Utkání přineslo spoustu šancí na obou stranách, tentokrát jste měl v brance hodně práce.
Zápas byl poměrně divoký. Dostáváme příliš mnoho gólů, bavíme se o tom pořád dokola. Jsme pod tím podepsaní všichni, je to samozřejmě také moje vizitka. Štve mě to, je jedno, jak jsme inkasovali. Zkrátka to musíme zlepšit.

Už deset utkání v řadě jste minimálně jednou inkasovali. Bylo by dobré pro psychiku urvat některý zápas vítězně a s nulou na kontě inkasovaných branek?
Pokud budeme vyhrávat, tak je docela jedno, kolikrát inkasujeme. Nijak si vychytané nuly nepočítám. Nemůžeme ale dostávat tři góly. To se potom vyhrává těžko.

Ve druhé půli jste si vytvořili územní převahu a nechybělo mnoho k vyrovnání. Věřili jste v obrat ve skóre?
Do poslední chvíle jsme žili tím, že něco urveme. Soupeř za stavu 2:1 znervózněl, mohli jsme toho využít. Poté byla otázka, kdo se znovu prosadí. Šance jsme měli, ale prosadili se domácí.

Do druhého poločasu naskočil Maksym Talovierov a začali jste hrát na tři stopery. Byla to i pro brankáře zásadní změna?
Ano, to určitě je. Kluci mě tolik nevyužívají při rozehrávce, ale měli jsme to tak v plánu, abychom eliminovali dlouhé nakopávané balony. Zvládali jsme to, jenže nepohlídali jsme si tři situace ve vápně, a proto jsme prohráli.

Po polovině soutěže máte na kontě osmnáct bodů. Co říkáte této bilanci?
Mohli jsme být v tabulce výš, ale měli jsme i další ztráty. Na druhou stranu jsme se s klukama v kabině bavili, že při některých domácích výhrách jsme měli štěstí. Nesmíme se z jedné porážky složit, je třeba v úterý postoupit přes Olomouc a doma zabrat proti Slovácku.