V týdnu slovenský stoper Martin Králik prodloužil smlouvu o dva roky a v sobotu budějovický kapitán bojoval na hřišti proti Plzni. Účastník Ligy mistrů udělal v sestavě několik změn, i přesto ale dokázal zvítězit, byť tím nejtěsnějším rozdílem. Dynamo inkasovalo v poslední minutě nastavení.

Martine, jak byste zhodnotil dnešní zápas?
Do tohoto zápasu jsme šli s nějakou taktikou, kterou jsme si stanovili a myslím si, že ji každý hráč plnil a to, že jsme dostali gól na konci nastavení, to je smůla. Musíme jít dál.

Jak jste viděl tu rozhodující situaci?
Bylo to už v nastaveném čase, Plzeň do toho dala všechno a měla ve vápně téměř všechny hráče, bránilo se to těžko. Míč letěl do mého prostoru, kde jsem prohrál souboj, takže to jde z části i za mnou. Mosqueru jsme si vzali na osobku, ale když ten hráč dobře naběhne a vyskočí, je to těžko bránitelné.

Další zápas hrajete hned v úterý, je to pro vás dobře?
Určitě ano. Zítra s trenéry a kluky probereme dnešní výkon a uzavřeme to, budeme se chystat na úterní zápas. Vždy je to lepší, když jdou zápasy takto za sebou. Dnešek musíme hodit za hlavu a musíme se soustředit na to, abychom to na Bohemians odčinili.

Doma jste udělali pouze jeden bod, venku se vám daří víc.
Paradoxně hrajeme, aspoň tedy za mě, lepší fotbal doma. Proti Pardubicím a Liberci to nebyl fotbal podle našich představ, ale bodovali jsme. Věřím, že na Bohemians máme šanci také bodovat.

Za vámi chytal Martin Janáček, pro kterého to byla ligová premiéra. Snažili jste se mu pomáhat?
Janyho znám už delší dobu, v přípravě odehrál nějaké zápasy, takže už víme, co od sebe můžeme čekat. Věděli jsme už delší dobu, že půjde do brány. Jak jsem řekl, víme, co od něho můžeme očekávat, víme, že nám v bráně může pomoct, proto do ní šel.

Nemrzelo vás, že na mistra z loňského ročníku a účastníka Ligy mistrů nebylo vyprodáno, třeba jako na Spartu?
Ano, mrzelo. Ale aby bylo vyprodáno a lidé chodili na fotbal, musíme dělat body a těch jsme tady zatím moc neudělali. Ze tří zápasů jeden bod je hodně málo, i když soupeři byli hodně kvalitní. Mrzí mě, že na mistra nebylo vyprodáno.

Jak jste spokojený zatím s průběhem sezony?
Mohli jsme mít o nějaký ten bod navíc, ale jak jsem řekl, měli jsme těžký los hned na úvod sezony. Řekl bych tedy, že bodů nemáme ani hodně, ale ani málo.