Od začátku utkání proháněl obránce Pardubic podél lajny. Jeho výkon gradoval v 74. minutě, kdy po krásné akci vsítil první branku Dynamu. Roman Wermke se nakonec hrdinou utkání nestal. V závěru utkání vyrovnal hostující Kim a po utkání nebylo střelci jediné branky Jihočechů do řeči.

Jaké máte po utkání pocity, kdy jste vstřelil jedinou branku, ale opět jste nebodovali za tři body?
Ze své branky už nemám ani radost. Situace je taková, že prostě musíme vyhrát. Jeden bod je málo. Už ani nevím, co k tomu mám říct.

Nedaří se vám i kvůli špatné psychice?

Střelec jediné branky Dynama Roman Wermke
Určitě je to znát. S tím se musíme vypořádat. Vždy se někdy daří a někdy naopak. Nepochopím, že během dvou minut, co dostaneme červenou kartu, inkasujeme. Za takového stavu to musíme jakkoliv ukopat.

Můžete být alespoň spokojen s krásnou brankou, kterou jste vstřelil?
Potěší, ale jak jsem již říkal, potřebujeme hlavně body. Dostal jsem dobrý balon od Benyho do náběhu. Křižoval mě hostující stoper, „píchnul“ jsem si to kolem něj a přeloboval brankáře.

Dnešní výkon patřil k tomu lepšímu, co jste letos předvedli, ne?
Určitě jsme se herně zvedli. Srážejí nás lehké chyby, po kterých dostáváme nesmírně laciné branky. Sami se na jednu branku šílené nadřeme a hrozně lehce dostaneme.

Těší vás, že jste si vybojoval stálé místo v sestavě?
Samozřejmě mě to těší. Ale jsem už nešťastný. Mám asi třetí sezonu po sobě, kde máme sérii asi deseti zápasů, že nevyhrajeme. Ať už to bylo ve Strakonicích, loni v Mostu nebo letos. Už k tomu nemám, co říct.

Příští týden s Vyšehradem už neexistuje nic jiného, než tři body?
Je to furt dokola. Pořád si říkáme, příště už musíme a pořád nic. Vrátím – li se zpět k dnešku, měli jsme mít tři body a ne jeden. Je to málo.

Dynamo přišlo o výhru minutu před koncem (6.11.2015)

Nadějně vyvíjející se utkání Jihočeši nedotáhli do vítězného konce a nakonec remizovali s Pardubicemi 1:1. V 74. minutě poslal Dynamo do vedení Roman Wermke, jenže minutu před koncem srovnal hostující Kim.