Nažhaveni po senzačním skalpu Slavie se černobílí dál připravují na novou sezonu. Dynamo na závěr soustředění v sobotu od 17 hodin přivítá jediného zahraničního soupeře v letní přípravě. Předposlední test sehraje Horejšův tým proti druholigovému rakouskému Amstettenu.

SKU Ertl Glas Amstetten je rakouský druholigový celek, který má poměrně krátkou historii. Byl totiž založen až v roce 1997. Celek z dolnorakouského okresního města byl nováčkem druhé ligy u našich jižních sousedů a při své premiéře obsadil slušné jedenácté místo. Po polovině sezony to však s Amstettenem vypadalo hůř, když se krčil na předposlední pozici. Na jaře ale tým trenéra Jochena Fallmanna zabral a nakonec tabulkou poskočil výš. V dosavadní přípravě odehrál SKU jediný duel, v němž prohrál s kyperským Apollonem 0:1. Soutěž však v Rakousku startuje až takřka za měsíc. Kádr Amstettenu je postaven na rakouských fotbalistech, v kádru však figuruje i polský obránce Pudelko či zahraniční útočníci Flavio a Vukovič.

Českobudějovické Dynamo v přípravě zazářilo. V průběhu soustředění si v Čelákovicích vyšláplo na pražskou Slavii a úřadujícího mistra porazilo po výborném výkonu 2:0. Skvělý výsledek tým v náročné přípravě jistě podpoří a hráčům se bude lépe trénovat. Tento týden Jihočeši absolvují soustředění ve Frymburku na Lipně, kde se k týmu připojil sparťanský záložník Zinedin Mustedanagić, jenž by v Dynamu měl rok hostovat. Proti Slavii poprvé naskočili v černobílém dresu Kulhánek a Schranz, po zdravotních problémech hrál poprvé i Brandner. Rodinné záležitosti si vyřídil a k týmu se vrátil Tomáš Sivok.

Přípravný duel Dynama s rakouským Amstettenem se odehraje v sobotu od 17 hodin v SCM Složiště a vy můžete sledovat v online reportáži zde.