Českobudějovičtí fotbalisté ukončili podzimní část, která byla na začátku sezony pro Jihočechy doslova katastrofální, neboť se pohybovali u chvostu ligové tabulky, načež přečkali zlé období, jejich výkony šly raketovým způsobem nahoru a úspěšně tak Budějovičtí doválčili konec podzimní části na výborném osmém místě. Na řadu tudíž přichází čas bilancování.
Černobílá družina načala sezonu velice nešťastně - čtyři po sobě jdoucí utkání prohrála, nejprve ztratila všechny tři body v televizním utkání na půdě podzimního mistra, ve Zlíně, resp. v Drnovicích bylo k vidění určité herní zlepšení, ale přesto si Jihočeši odvezli dvoubrankový příděl. Poté přišel na řadu první domácí zápas, který byl nakonec odehrán na Střeleckém ostrově a ne v Příbrami, jak se původně předpokládalo, radost z domácího duelu však vyšla vniveč, silné Brno, které se zabydlovalo v popředí naší nejvyšší soutěže, uloupilo pro nás kýžený bodový zisk, Moravané zvítězili 2:0 a s budějovickým mančaftem to nevypadalo nejlépe. Ve čtvrtém kole měli Tobiášovi svěřenci ještě věhlasnějšího a těžšího protivníka, kterým nebyl nikdo jiný než Sparta Praha. České Budějovice ustály prvni nápor soupeře, jenže následně vyrobil školáckou chybu Stanislav Rožboud, a tak se bodová senzace nekonala, Pražané vstřelili tři góly a po velice bojácném výkonu "Dynama" na Letné se museli příznivci jihočeské kopané dívat na strašidelnou nulu v ligové tabulce. Páté kolo se stalo kolem klíčovým. Kouč Pavel Tobiáš dostal nepsané ultimátum, pokud se proti Teplicím nepovede bodovat, patriot Tobiáš by se musel poohlížet po jiném trenérském angažmá. Střelecký ostrov zhlédl nejprve branku Lafaty, v 87. minutě však vyrovnal budějovický rodák Roman Lengyel, ovšem v 90. minutě mohl pohřbít definitivní jihočeské naděje opět Lengyel nebýt fantastického zákroku Jakuba Kafky, Pavel Tobiáš si tak jistě mohl zhluboka oddechnout a nabrat síly do dalších fotbalových bojů.

Následovalo utkání v Příbrami, kde se ukořistily neuvěřitelné tři body po zlepšujícím se výkonu SK České Budějovice, načež jsme udolali Olomouc šťastným vítězstvím 2:1. Ve slezské Opavě sice domácí vyhrávali brankou Tichoty, jenže pak měl možnost zahrávání pokutového kopu David Lafata, jenž ani na třikrát neuspěl proti gólmanovi Vaškovi. V devátém kole se přívítal na Střeleckém ostrově Jablonec, který zde chtěl uspět, ale tvrdě narazil - po bezchybném výkonu domácích hráčů odjeli na sever Čech s debaklem 0:3, poté se "jihočeští kapři" soustředili na druhý domácí zápas za sebou, kde sehráli vyrovnanou partii se Synotem, utkání skončilo 2:2. V Liberci se budějovickému mužstvu nedařilo, sice dlouhou dobu drželi nerozhodný stav 1:1, ale pak zmařil hostující plány liberecký Kisel. Od střetnutí se severočeským týmem je rozehrána výtečná série - pět zápasů bez prohry. České Budějovice přehrály potápějící se Žižkov 2:0, v Příbrami, kde se utkaly s Blšany, smolně remizovaly 2:2. Ve čtrnáctém kole bylo na programu velice důležité utkání s Plzní, kde domácí zachraňoval tři minuty před koncem z penalty Jaroslav Chlebek. Konec podzimní části byl završen neuvěřitelným způsobem, v posledním kole podzimu totiž dokázali Jihočeši zvítězit na Strahově 1:0 a svým parádním činem pozvali divácké obecenstvo na předehrávaný jarní duel s Baníkem Ostrava. Střelecký ostrov již dlouho nepamatuje tak výbornou atmosféru, která panovala při zápasu se Slezany. Budějovické družstvo vydřelo zaslouženou remízu 1:1 a rozloučilo se tak se spokojenými diváky a s koncem nakonec úspěšného podzimu.