Druhé z pražských S prověří připravenost českobudějovického Dynama na ligový ročník. Sparta na úvod přípravy porazila černobílé 2:0, v neděli se Jihočeši postaví v Písku proti sešívaným. Předposlední příprava začíná v neděli v 17 hodin.

SK Slavia Praha neprožívá lehké období. V loňské sezoně až do posledních kol bojovala o záchranu, ve vedení se často mění lidé a celkově je kolem klubu řada nejasností. Přesto sešívaní věří, že pod novým trenérem Beránkem, jenž nahradil Nizozemce Pastoora, se v několika letech vrátí na vrchol, tedy tam, kam patří. Od posledních hodů, kdy hrála Slavie evropské poháry, uplynuly už totiž čtyři hodně hubené roky.

Pražané v létě výrazně obměnili kádr. Z hostování se vrátili do svých mateřských celků Necid a Smejkal, angažmá si hledají Neves s Ličkou a nové působiště již mají i Čontofalský, Bortel, Škutka nebo Čonka. Naopak tým posílili navrátilec Latka, Bílek, Petr nebo brankář Berkovec. Slavia v přípravě zatím nijak nezáří. Na turnaji v Čelákovicích prohrála na penalty se Slovanem Bratislava a porazila Příbram, dále udolala Vlašim, remizovala se slovenskou Senicou a v posledním utkání nestačila na další slovenský celek Trenčín.

Poslední přípravný zápas Slavia:
AS Trenčín – Slavia Praha 1:0 (1:0).
Branka: 41. Kubík z pen.
Sestava Slavie: Rakovan - Mikula (55. Dostál), Latka, Bílek, Juhar (46. Bejbl) - Gecov (80. Prošek), Salašovič (46. Hrubý) - Petr (46. Boudjemaa, 63. Dobrotka), Černý (75. Škoda), Koreš (46. Zmrhal) - Červenka (46. Vošahlík).

Dynamo v posledním přípravném utkání porazilo díky raketovému startu Brno 2:1 a zvedlo si sebevědomí. Nyní prověří černobílé druhé pražské S. Zápas bude mít specifický náboj pro Michala Škoda, který se na hřišti zřejmě potká se svým bratrem. „Těším se na to. Snad si proti sobě zahrajeme,“ věří českobudějovický forvard, jenž nadále čeká na první zásah v dresu nového zaměstnavatele.

Po úspěšné prověrce s Brnem čeká kouč Luboš Urban odlišný zápas s pražskou Slavií. „To bude úplně něco jiného. Slavia nás prověří a už je to předposlední přípravný zápas. Druhá liga je úplně něco jiného než ta první,“ říká trenér Dynama. „Konečně se do sestavy vrátili Lengyel a Hála. Se Slavií by třeba poločas mohl odehrát Machovec. Na druhou stranu třísla pobolívají Nováka, svalové problémy má Kalod,“ doplňuje Urban.

Přípravný zápas Dynama se Slavií začíná v neděli v 17 hodin v Písku a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži.

Michal Klesa se postupně vrací do plného tréninku (11.7.2014)

V Dynamu začíná čtvrtou sezonu, v jednatřiceti už není žádný zajíc. Michal Klesa dohrával poslední dva zápasy loňské sezony s trhlinou v lýtkovém svalu. Ta kulminovala na hranici lehce nad dvěma centimetry. Bojovník, který svými výkony výrazně přispěl k návratu Dynama do ligy, se nyní pomalu vrací do plné zátěže a věří, že stihne úvod ligy.