Po reprezentační přestávce se jde opět na věc a českobudějovické fotbalista čeká řada náročných utkání. To první v závěrečném kole druhé třetiny FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, kdy se Jihočeši představí na půdě Ústí nad Labem. Hrát se bude v pondělí od 17 hodin před kamerami ČT Sport.

FK Ústí nad Labem
www.fkusti.cz

SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz
5. místo (32 bodů)
Postavení v tabulce
1. místo (44 bodů)
26:24
Skóre
36:16
Martin Jindráček (5 gólů)
Nejlepší střelec
David Ledecký (12 gólů)
Jiří Miskovič (7 ŽK)
Žluté karty
Filip Havelka (5 ŽK)
Daniel Mareček (5 ŽK)
Jiří Kladrubský (5 ŽK)
nikdo
Červené karty
Filip Havelka (1 ČK)
Marián Tvrdoň (2)
Jiří Lindr (2)
Čistá konta brankařů
Jindřich Staněk (5)
Zdeněk Křížek (3)
Žižkov – Ústí 0:1
Poslední zápas
Dynamo – Brno 3:2

FK Ústí nad Labem je ambiciózní druholigový celek, který po zázračné záchranářské jízdě ze závěru minulé sezony skvěle vstoupil do nového ročníku. Vždyť do pátého kola byla Arma bez ztráty bodu první. I díky dobrému bodovému základu mohou Severočeši na jaře směle prohánět favority v boji o barážové příčky. Aktuálně jsou svěřenci kouče Aleše Křečka na páté příčce se dvaatřiceti body, pět bodů za třetím Hradcem Králové.

Více startů má v probíhající sezoně nasbíráno mezi třemi tyčemi zkušený Jiří Lindr, na jaře však dostává více prostoru o osm let mladší Marián Tvrdoň. Jistotou zadních řad je osmadvacetiletý kapitán Jan Peterka doplněný o třicátníka Jiřího Pimparu. V záložní řadě jsou důležitými postavami Marek Krátký, Daniel Procházka či Daniel Richter. V útoku je aktuální jedničkou Lukáš Matějka, forvard, který také působil na jihu Čech. I přes brzký odchod zůstává nejlepším střelcem Martin Jindráček, jenž za sedm zápasů nasázel pět branek.

Českobudějovické Dynamo válí dál a před reprezentační přestávkou zvládlo další těžký duel. Na zaplněném Střeleckém ostrově otočil Horejšův tým utkání s Brnem z 0:2 na 3:2 a nadále si drží čtyřbodový náskok na čele tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Jihočeši si hýčkají výbornou formu. V součtu s podzimní částí vyhráli černobílí šest zápasů v řadě, dohromady nepoznali hořkost porážky už devětkrát za sebou. Naposledy odcházelo Dynamo ze zápasu poraženo na konci září po smolném domácím neúspěchu proti Znojmu.

Reprezentační přestávku využili černobílí k dobití energie. Někteří hráči doléčili drobné šrámy. Do tréninku se již naplno zapojil Matej Mršič, postupně začíná s tréninkem i rekonvalescent Filip Havelka. Mimo hru zůstává Daniel Mareček. Jinak by tým měl být kompletní. Na karetní hrozbu si musí dávat pozor Čavoš s Ledeckým, kteří mají tři žluté karty. Po televizním šlágru v Ústí nad Labem čeká Dynamo v neděli odpoledne další náročné utkání, tentokrát na Střeleckém ostrově s Pardubicemi.

Vzájemné zápasy:
Vzájemná bilance hovoří pro českobudějovické fotbalisty, kteří ze třinácti utkání proti Ústí nad Labem ovládli hned osm. Třikrát slavili tři body Severočeši, dvakrát se body dělily. Poslední radost Dynama proti Armě viděly necelé dvě tisícovky diváků na Střeleckém ostrově v šestém kole probíhající sezony, kdy Horejšův tým přeťal šestnáct zápasů dlouhou vítěznou sérii soupeře díky výhře 2:0. Tu režírovali svými brankami Ledecký a Kladrubský. Poslední měření sil na severu Čech skončilo také výsledkem 2:0 pro domácí celek.

Poslední vzájemné utkání – 26. 8. 2018 – 6. kolo F:NL:
SK Dynamo ČB – FK Ústí nad Labem 2:0 (1:0)
Branky: 30. Ledecký, 71. Kladrubský. ŽK: Havelka (CEB). Rozhodčí: Hrubeš – Vodrážka, Hock. Diváků: 1985.
Sestava Dynama: Křížek – Kladrubský (C), P. Novák, L. Havel, Helešic – Javorek, Havelka – Wermke (82. Pouček), Grajciar (64. Gebert), Mršić (87. Táborský) – Ledecký.
Sestava Ústí: Lindr – Strada, J. Peterka (C), Pimpara, Leibl – M. Bílek (78. Matějka) – Krátký (78. R. Dvořák), D. Richter, Miskovič, D. Procházka (72. Šup) – Jindráček.

Ostatní zápasy 20. kola:
Vítkovice - Jihlava29. 3. 201917:00
Znojmo - Žižkov29. 3. 201918:00
Sokolov - Chrudim30. 3. 201910:15
Pardubice - Vlašim30. 3. 201910:15
Táborsko - Třinec31. 3. 201915:00
Hradec Králové - Varnsdorf31. 3. 201916:30
Brno - Prostějov31. 3. 201918:00

Utkání 20. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY začíná v pondělí v 17 hodin na fotbalovém stadionu v Ústí nad Labem a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži nebo v přímém přenosu stanice ČT Sport Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Karel Hrubeš, na čarách mu budou jako asistenti pomáhat Jiří Moláček a Milan Flimmel.