Devátým přípravným duelem pokračuje příprava Dynama na jarní část Fotbalové národní ligy. V sobotu dorazí po Spartě B na Složiště další třetiligový celek. Tím budou Karlovy Vary, které v ČFL bojují o záchranu. Duel startuje ve 13 hodin.

1. FC Karlovy Vary se připravují na jarní část ČFL, do které vstoupí z patnácté pozice a čeká je tedy boj o záchranu ve třetí lize. Západočeši v zimě odehráli již několik přípravných duelů. Nejprve podlehli plzeňské juniorce 1:6, pak Varnsdorfu 1:5, následně remizovali 1:1 s Chomutovem. Další prohru připravil Karlovým Varům druholigový Sokolov, kterému podlehly 0:2, pak si ale spravily chuť s Kadaní, kterou rozstřílely 8:3. Poslední přípravný zápas odehrálo karlovarské 1. FC s juniorkou Bohemians Praha 1905, kde svěřenci Pavla Medynského zvítězili 5:2.

Poslední přípravný zápas Karlových Varů:
Bohemians Praha 1905 jun. – Karlovy Vary 2:5

Dynamo v přípravě podruhé vyhrálo, když v úterý rozstřílelo na Složišti Spartu B 6:0. Dva zásahy obstaral nejlepší střelec přípravy Dynama Michal Klesa. „Potěšil mě přístup našich hráčů a nejvíce pak hlavně první poločas, kdy jsme dobře vstoupili do utkání. Jsem spokojený a věřím, že na tomto dobrém výkonu můžeme stavět,“ řekl po utkání s rezervou pražského celku trenér Luboš Urban.

Úterní utkání nedohrál Roman Lengyel a je nejisté, zda-li nastoupí i v sobotu. Po zranění se do tréninku vrací Richard Kalod, ale jeho stav zatím není takový, aby mohl naskočit do utkání. Poslední zápasovou zkouškou pro brankáře Michala Bárty by měl být právě sobotní duel. „Takhle si představuju brankáře. V závěru jsme bez zraněného Lengyela udělali v defenzivě několik minel a Bárta všechny šance soupeře dobře vyřešil. Měl tam tři hodně ošemetné situace a vždy dobře protihráče sblížil a vykryl. Zatím se mi líbí a uvidíme, jak to s ním nakonec dopadne. Vše bude záležet na tom, jak dopadne situace okolo Michala Daňka," chválil budějovický trenér testovaného brankáře.

Přípravné utkání mezi Dynamem a Karlovými Vary začíná na umělé trávě na Složišti v sobotu ve 13 hodin a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži.

Budějovicím přeju, aby se vrátily do ligy, říká Martin Hašek (6.2.2014)

Kouč rezervního celku pražské Sparty Martin Hašek musel v úterý strávit vysokou porážku jeho týmu s Dynamem. Mladíci Sparty na Jihočechy nestačili a prohráli vysoko 6:0. "Domácí byli hodně produktivní a největší rozdíl mezi oběma celky byl především v pokutovém území," všiml si trenér Sparty a bývalý výborný fotbalista Martin Hašek.