Krajští zastupitelé na čtvrtečním zasedání schválili příspěvek na podporu mládeže a prvního mužstva Dynama pro nadcházející fotbalovou sezonu. Celkem klub obdrží částku čtyři miliony korun.

V rámci projektu Podpora výchovy talentované mládeže získá klubová akademie Dynama finanční podporu ve výši tří milionů korun.

„Všichni v akademii si této podpory nesmírně vážíme, zvláště v této obtížné době. Podpora Jihočeského kraje a statutárního města České Budějovice je pro naši fotbalovou akademii zcela zásadní. Jejím prostřednictvím můžeme nejen sportovně rozvíjet naše talentované hráče, ale i pokračovat v započatých projektech v rámci celého jihočeského regionu. Chtěl bych tímto samozřejmě poděkovat všem představitelům kraje za projevenou důvěru,” ocenil výkonný ředitel akademie Petr Benát.

Talentovaná mládež má domácí stánek v tréninkovém centru na Složišti, kde už začíná být 20 družstvům těsno.

Prvoligovému A-týmu Dynama, který jako jediný v historii reprezentuje jižní Čechy v nejvyšší fotbalové soutěži, připadne v rámci podpory vrcholového sportu milion korun.

„Jihočeskému kraji se sluší za pravidelnou podporu činnosti prvního mužstva poděkovat. Moc si jí vážíme. Vynasnažíme se, abychom i v příští sezoně 1. ligy důstojně reprezentovali náš kraj mezi fotbalovou elitou,“ uvedl tiskový mluvčí klubu Michal Průcha.