Budějovický gólman Jindřich Staněk se týden před startem jarní části sezony ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE vrátil zpět do brány. V zápase proti Žižkovu odehrál celých devadesát minut a vedle vychytaného čistého konta si připsal i minimálně jeden klíčový zákrok zápasu, když v obrovské šanci vychytal domácího Súkenníka.
Jindřich Staněk

Jindro, do zápasu jste nastoupil po delší době, jak se vám hrálo?
Je pravda, že už je to nějaká doba, co jsem naposledy nastoupil. Úplně ideální to ještě nebylo, ale postupně jsem se do toho dostal a nakonec to bylo v pohodě.

Do zápasu jste nastoupil téměř po měsíci. Jak jste se cítil po fyzické stránce? Bylo znát nějaké tréninkové manko?
I když jsem určitou část toho měsíce nebyl s týmem, měl jsem jsem individuální tréninkový plán s Dominikem Kodrasem. Ten mi hodně pomohl. Nastavili jsme takový plán, abych se neustále udržoval, a to fungovalo. Po fyzické stránce jsem na tom dobře, tam problém nebude. Nejvíce mě mrzí to, že jsem s klukama nebyl na soustředění v Chorvatsku. Chybí mi trochu herní praxe, ale do toho se určitě rychle zase dostanu.

Musíte být tedy ale určitě rád, že jste se do brány vrátil alespoň na generálku, že?
Přesně tak. My jsme ten individuální tréninkový proces směřovali k tomu, abych byl na start jara připravený. A abych byl fit již minimálně týden před generálkou. Zároveň jsme ale nechtěli nic uspěchat a vyšlo to snad dobře.

Jak jste z brány viděl samotný zápas proti Žižkovu?
Byl to typický zápas na Žižkově. Byl to hlavně boj, Viktorka byla hodně agresivní a vysoko nás napadala. Naše rozehrávka nebyla úplně ideální a těžko jsme přes ten vysunutý presink domácích přecházeli. Důležité bude, abychom se dobře nachystali na příští týden.

Co udělat jinak, abychom za týden proti Vlašimi uspěli?
Všichni si uvědomujeme, že vstup do jarní části bude obrovsky důležitý. Důležité budou všechny jarní zápasy, ale právě na hřišti Vlašimi musíme ukázat naší sílu. Věřím, že se na zápas ve Vlašimi nachystáme stejně tak dobře, jako jsme se chystali na všechny zápasy na podzim. Náš cíl pro jaro je naprosto jasný a my ho budeme chtít dosáhnout.